Ultimate magazine theme for WordPress.

Yeni Zenbook Yaratıcılığın Hudutlarını Zorlayan Geleceğin Bilgisayarı mı?

ASUS, çift ekranlı modelleri Zenbook Duo serisinin yeni modeli ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582’yi kullanıcılarıyla buluşturdu. ScreenPad™ Plus ismini verdiği ve 4K çözünürlükteki ikinci bir ekranı bulunan model mükemmel ergonomiye sahip eğilebilir dizaynıyla üretkenlikte savlı olduğunu kanıtlıyor.

Gücünü Intel’in 10. kuşak Core i9 sekiz çekirdekli işlemcisinden alan UX582, yüksek çözünürlüklü görüntü sürece yahut düzenleme üzere yüksek performans gerektiren vazifelerin üstesinden muvaffakiyetle geliyor. NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 ekran kartıyla desteklenen bilgisayar, yüksek piksel çözünürlüğü ile gözden kaçmayan detaylar ve gerçeğe yakın imajlar sunuyor.

2021061115543072785

Yaratıcılıkta çift ekran devranı

Son yıllarda bilhassa akıllı telefonlarda çift ekran ve katlanabilir ekran teknolojilerine şahit olurken, ASUS, Zenbook Pro Duo ile dünyada birinci 4K ve OLED çift ekranlı dizüstü bilgisayarlara öncülük etti. Bilhassa içerik üreticileri ve dizayncılar için ekran teknolojilerinde sonları zorlayan ASUS’un üstün özelliklerle geliştirilen son modeli ZenBook Pro Duo 15 OLED UX582,

Screenpad teknolojisinin en gelişmiş versiyonu olan ScreenPad™ Plus ikinci 4K ekranı ile dikkat çekiyor. Renkleri en hakikat formda gösteren ekran, sRGB ve DCI3 renk aralıklarının tamamını karşılıyor. İş akışı verimliliğinde en üst düzeye ulaşmak için tasarlanan modelde, 15.6 inçlik standart dizüstü bilgisayarda 14″ boyutunda ikinci bir ekran daha bulunuyor. UX582, her iki ekranda da 4K (Ultra HD) kalitesinde manzara ve multitouch ile üst düzey bir dokunmatik panel sunuyor. Daha rahat görüntüleme için ana ekran ile ScreenPad Plus ortasında 144,5° ‘lik bir açı oluşturan aygıt, otomatik olarak 9,5° eğilen ikinci dokunmatik ekran ScreenPad Plus ile tasarım ve kurgu üzere süreçler için konforlu bir tecrübe sunuyor. ScreenPad Plus, ekranlar ortası çoklu misyonların üstesinden sıkıntısızca gelmek ve yaratıcılığı daha da kolaylaştırmak için geliştirilen yeni ScreenXpert 2 yazılımı tarafından destekleniyor.

ScreenPad Plus ile kesintisiz üretkenlik

ScreenPad Plus 4K ikinci dokunmatik ekran, bir dizi kullanışlı yerleşik uygulama ile üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor. Ana ekran, dahili ScreenPad Plus uygulamalarıyla uyumlu halde birçok kullanışlı araç ile entegrasyon içinde çalışıyor. Denetim paneli, iş akışını özelleştirmeye yardımcı oluyor ve karmaşık klavye sekanslarının tek dokunuşla otomasyonuna müsaade verirken, sezgisel denetime de imkan sağlıyor. Ana ekran ve ScreenPad Plus ortasındaki sezgisel etkileşimler için App Switcher, ViewMax ve Task Swap üzere kullanışlı süratli denetimler mevcut. Vazife Kümesi, tek bir dokunuşla misyon pencelerini ekranlar ortası yer değiştirirken, birden fazla misyonu açarak çalışma moduna geçmeyi sağlıyor. Birebir vakitte uygulamaları yahut uygulama içi araç çubuklarını ScreenPad Plus’a sürükleme avantajı sunarak ana ekranda çalışırken daha fazla alan açmaya imkan sağlıyor. Böylece Fotoğrafçı, Yazılımcı, Görüntü Düzenleyici, Müzisyen, 3D Animasyon Geliştirici ya da Oyun Yayıncılara daha geniş bir alanın ve kesintisiz performansın keyfini çıkarmak kalıyor.

Ultra güçlü kombinasyon

Performans kelam konusu olduğunda gerçek bir güç merkezi olan ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582), 32 GB’a kadar belleğe sahip 10. Jenerasyon Intel® Core™ i9 sekiz çekirdekli işlemci ve en yeni yüksek performanslı NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 dizüstü bilgisayar grafikleri kullanıyor.

Aygıt, tüm ağır ve eş vakitli işlerde yahut oyunlarda tam performansta çalışmayı vaad ediyor. Sahip olduğu ultra süratli PCIe® SSD ile de en süratli depolama tahlilleri sağlıyor. UX582, bu ultra güçlü kombinasyonu ile çok katmanlı fotoğraf yahut görüntü düzenleme, müzik yapımı ve hatta 3D grafik oluşturma üzere tüm misyonları profesyonel kalitede yerine getiriyor.

Gelecekten ilham alan tasarım

ZenBook Pro Duo UX582’nin üretiminde yükünü 100 g azaltmaya yardımcı olan yüksek teknoloji eseri magnezyum-alüminyum alaşımı kullanıldı. Her iki dokunmatik ekran da kalem girişini destekliyor ve ScreenPad Plus, yazma yahut çizim için üstün ergonomi ve sağlam bir platform sunuyor. Yüz tanıma sistemiyle kolay oturum açma imkanı sunan Pro Duo UX582, Windows Hello kızılötesi kamerayı (IR) kullanarak karanlıkta bile tek bakışta erişim sağlıyor.

Comments are closed.