Ultimate magazine theme for WordPress.

Yaşlı Beşerler İçin Tuşlu Telefon Devranı Geride mi Kalıyor?

Yaşlı tanıdıklarımıza eski teknoloji, tuşlu bir telefon arama evresi görünüşe bakılırsa geride kalıyor. Yeni bir araştırmaya nazaran yaşlı beşerler eskisine göre daha fazla akıllı telefon kullanıyor. ABD’de yapılan bir araştırmaya nazaran artık 65 yaşın üzerindeki her 5 şahıstan 3’ü bir akıllı telefon sahibi.

ABD’de Pew araştırma şirketi tarafından düzenlenen ankete nazaran 65 yaş üzeri beşerler ortasında akıllı telefon kullanım yaygınlaşmış durumda. Öte yandan bu bireyler tıpkı vakitte geniş bant internet servisini de faal olarak kullanıyor. Son 2 yılda akıllı telefon sahibi 65 yaş üstü bireylerin oranının yüzde 53’ten yüzde 61’e çıktığını gösteren rapor, bilhassa 65 ila 74 ortasındaki şahıslar ortasında akıllı telefon kullanım oranının yüzde 71’e dayandığını açıklıyor.

Bu bireyler ortasında konutta kullanılan yüksek süratli internet ilişkisinde da artış var. 65 yaşın üzerindeki şahısların yüzde 64’ü meskende yüksek süratte internet kontağına sahip.

Araştırma sonuçlarında ayrıyeten 49 yaşın altındaki yetişkinlerinde yüzde 95’inde internet ilişkisi bulunan bir telefona sahip olduğu yazarken, ankete katılanların yüzde 15’inde ise meskende internet ilişkisi bulunmuyor.

Yapılan çalışma akıllı telefon ve yüksek süratli internet kullanımının genel olarak arttığını gösterirken, öte yandan ankete katılanların yaklaşık 4’te 1’inin konutunda internet irtibatı yok. Bu şahıslar internet temasını direkt olarak telefonlarındaki taşınabilir ağ üzerinden kullanıyorlar.

Comments are closed.