Ultimate magazine theme for WordPress.

Windows 11’in Yeni Başlat Menüsü Hoşunuza Gitmediyse, Bu Haber Sizin İçin!

Şayet sızan Windows 11 ekran imajlarındaki ortaya alınmış yeni Başlat menüsü hoşunuza gitmediyse, size düzgün bir haberimiz var. Kullanıcılar hem klasik Başlat menüsünü geri getirme, hem de misyon çubuğunun sol tarafına geri alma imkanına sahip olacaklar. Yeni sürüm sızdırıldığında Windows topluluğu son derece heyecanlandı, zira hem yeni manzara hem de yeni isim netleşmiş görünüyor. Bu özellikler bu yılın sonunda gelmesi beklenen Windows 10 ‘Sun Valley’ güncellemesi ile gelecekti, lakin artık görülen o ki bu güncelleme fazla kapsamlı olmayacak, bunun yerine büyük değişiklikler için Windows 11’in çıkışını bekleyeceğiz.

Windows 11’de Başlat menüsünün yenilendiği ve vazife çubuğunun ortasına yerleştirildiği biliniyor. Bu, kimi kullanıcıların reaksiyonuna neden olabilecek, radikal bir değişiklik. Fakat yeni Windows’un sızan ISO’sunu inceleyen kullanıcılar klasik Başlat menüsünü geri getirmenin ve eski yerine koymanın bir yolu olduğunu söylüyor. Şayet Windows 11 ISO’sunu kurduysanız ve klasik Başlat menüsüne dönmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz kâfi:

Windows 11’de Klasik Başlat Menüsüne Nasıl Dönülür?

  • Klavyenizde Windows ve R tuşlarına basın.
  • Çalıştır penceresine Regedit yazıp Enter tuşuna basın.
  • HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced anahtarına gidin.
  • Yeni bedelin ismini Start_ShowClassicMode yapın.
  • Pahasını 1 yapın.
  • Bilgisayarınızı tekrar başlatın.

Bilgisayarı yine başlattıktan sonra Windows 11’de Başlat menüsünün son 30 yıldır bulunduğu pozisyona geri döndüğünü göreceksiniz.

Comments are closed.