Ultimate magazine theme for WordPress.

Windows 10’un “Ölüm Tarihi” Açıklandı; Windows 11 Sahiden Geliyor!

Söylentiler, Microsoft’un potansiyel olarak Windows 11 olarak isimlendirilen yeni bir Windows sürümünü yakında duyuracağına işaret ediyordu. Artık ise gelen yeni bir haber, Windows 10 dayanağının 14 Ekim 2025’te sona ereceğini söylüyor.

Microsoft’un Windows 10 Home ve Pro Lifecycle Policy sayfasında şirketin, “14 Ekim 2025’e kadar Windows 10’u desteklemeye devam edeceğini” yazması tezleri güçlendiriyor. Windows 10 Home ve Pro’nun kullanımdan kaldırılma tarihi de “14.10.2025” olarak gösteriliyor.

  • Windows 10 Yerine Windows 11 mi Geliyor?

Bu, Microsoft’un 2025’te Windows 10’u kaldıracağının epeyce açık bir delili üzere görünüyor. Şirket artık bir işletim sistemini güncellemiyorsa, bu ekseriyetle işletim sisteminin esasen meyyit olduğu ve kullanıcıların bir halefine geçmeye teşvik edileceği manasına geliyor.

Son haftalarda Microsoft, ‘yeni kuşak Windows‘ hakkında çeşitli duyurular yapıyordu. Bunun ne manaya geldiğini açıklamak için 24 Haziran’da özel bir aktiflik düzenleyecek. Son gelişmeler, birçok kişinin Windows 11’in ortaya çıkacağına inanmasına neden oluyor. Örneğin, aktifliğin sabah 11’de başlıyor olması, birçok insanı Windows 11’in gerçek olduğuna ikna eden başka bir ipucu.

Microsoft Windows 10 tanıtımında bu Windows’un artık “en son Windows” olacağını söylemişti. Lakin anlaşıldığı kadarı ile bu telaffuz artık geçerli değil…

Comments are closed.