Ultimate magazine theme for WordPress.

WhatsApp’ta Yeni Devir Başlıyor: WhatsApp’a Alışveriş Geliyor!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp iletileşme hizmetine alışveriş özelliğini entegre ettiklerini duyurdu. Bir toplumsal medya gönderisinde Zuckerberg, kullanıcıların yakında WhatsApp‘ta mağazalar göreceklerini ve bir şey satın almadan evvel o işletmeyle sohbet edebileceklerini söyledi.

Haziran ayının başlarında WhatsApp blogunda yayınlanan bir gönderide de, iletileşme hizmetinin, işletmelerin daha süratli çalışmalarını ve insanların bu işletmelerle kolaylıkla sohbet etmesini sağlayacak bir dizi güncelleme üzerinde çalışıldığı söylenmişti.

WhatsApp ile Yalnızca 5 Dakika…

WhatsApp, yeni özellik ile birlikte işletmelerin ayağa kalkması için gereken süreyi haftalardan yalnızca beş dakikaya indirdiğini söylüyor: “Orta ve büyük ölçekli işletmelerin WhatsApp’ta müşteri görüşmeleri yapmasını kolaylaştırıyoruz. Küçük ölçekli şirketler içinse büyüme imkanı sunuyoruz.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • Signal Nedir; WhatsApp’tan Ne Farkı Var?

WhatsApp ayrıyeten, insanların işlerini daha süratli yapmasına yardımcı olabilecek yeni iletileşme özelliklerini de kullanıma sunduğunu söylüyor. Yeni liste iletileri, 10 adede kadar seçenek içeren bir menü sunuyor, böylelikle insanların artık bir karşılık yazması gerekmiyor; hazır seçenekler kullanılabiliyor. Cevapla düğmeleri, bir işletmenin WhatsApp Business API hesapları aracılığıyla evvelden ayarlayabileceği, sadece süratli bir dokunuşla insanların en fazla üç seçenek ortasından süratle seçim yapmasına imkan tanıyor.

Bir Yenilik de Instagram’a…

Facebook’un alışveriş özelliğine verdiği değer yalnızca WhatsApp’la da hudutlu kalmıyor. Yapılan duyuruda, tekrar Facebook’a ilişkin olan Instagram’e eklenecek, kullanıcıların bir görsel arayarak eser satın almalarını sağlayacak yeni bir özellik de tanıtıldı.

Comments are closed.