Ultimate magazine theme for WordPress.

WhatsApp, Uygulamaya Giriş İçin Yeni Bir Metot Deniyor: Flash Calls

Şu anda WhatsApp üzerinde yeni bir hesap oluştururken yahut mevcut bir hesaba yeni bir telefondan giriş yaparken, WhatsApp kullanıcılarının SMS yahut telefon görüşmesi yoluyla gönderilen altı haneli bir kod sağlamaları gerekiyor. Bununla birlikte şirket, bu süreci hızlandırmak için arama günlüğündeki bilgileri kullanan Flash Calls isimli yeni bir özellik geliştiriyor. Bu ek güvenlik tedbirinin, WhatsApp hesaplarına yakında çıkacak olan çoklu aygıt dayanağı (dört aygıta kadar) özelliğini tamamlaması bekleniyor.

Flash Calls (Ani Aramalar) seçeneği şu anda hala geliştirme evresinde, fakat WhatsApp, Android için en son beta sürümü olan sürüm 2. 21. 11. 7 ile bize nasıl çalışacağını gösteriyor. Bu özelliğin çalışabilmesi için kullanıcıların birinci evvel WhatsApp’a arama kayıtlarına erişme müsaadesi vermesi gerekiyor. Bu bilgi yalnızca girişte doğrulama sırasında kullanılacak, öbür hedefler için kullanılmayacak.

Flash Calls etkin hale getirildikten sonra WhatsApp, kullanıcının telefonunu arayacak ve kapatacak. Burada gaye, kullanıcının arama kayıtlarında son yanıtlanmamış aramanın nitekim WhatsApp’tan gelip gelmediğini denetim etmek. Telefon numarası her vakit farklı olacak, bu da sistemin bir kullanıcının WhatsApp hesabını ele geçirmek için kandırılamayacağını garanti altına alıyor. Yeni özellik büsbütün seçimlik olacak, yani kullanıcı isterse eski alt haneli SMS kodu metodunu kullanmaya devam edebilecek.

  • Elon Musk’tan WhatsApp’a Reaksiyon Geldi
  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • Signal Nedir; WhatsApp’tan Ne Farkı Var?

Comments are closed.