Ultimate magazine theme for WordPress.

SSD Depolama Üniteleri Uçuşa Geçti; Duracak Üzere de Görünmüyorlar!

Yeni iddialar, Katı Hal Şoförü (SSD) pazarının 2025 yılına kadar 51,5 milyar dolarlık büyük bir gelir yaratacağını argüman ediyor. IDC’nin varsayımına nazaran, SSD sevkiyatlarının 2021 ile 2025 ortasında yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) %7,8 artış bekleniyor.

IDC’nin müspet büyüme sayıları, son kullanıcılar, kurumsal kullanıcılar ve bulut bilişim hizmet sağlayıcıları dahil olmak üzere tüm segmentlerden gelen talep artışını temel alıyor. IDC Katı Hal Şoförleri ve Teknolojileri Aktifleştirme araştırma lider yardımcısı Jeff Janukowicz, “Salgın dönüşüm gereksinimini hızlandırdı ve hem tüketiciler hem de işletmeler teknolojilerin avantajlarından yararlanmaya çalıştığı için bu eğilim nedeniyle dünya çapında SSD’lere olan talep arttı” diyor.

IDC, öncelikle tüm dünyada meskenden kalıcı çalışma ve uzaktan eğitime geçişin bir sonucu olarak SSD’lerinin daha fazla talep gördüğünü belirtiyor. Şaşırtan bir halde bu, talebin güçlü kalmaya devam ettiği işletmelerde SSD’lerin kullanımı üzerinde olumsuz bir tesir yaratmadı.

  • SSD (Katı Hal Diski) Diski Nedir; SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayrıyeten IDC, NAND flash üzere değerli alanlarda önümüzdeki yıllarda teknolojik gelişmelerin, SSD’nin fiyat-performans oranını artırmaya yardımcı olacağını ve talebi daha da artıracağını belirtiyor.

Araştırma SSD’lerin mevcut fiyatlarının değişken ve yüksek olduğunu belirtse de, bunu artan talep üzerine sabitlerken, şaşırtan bir formda, sanayi başkanlarının birkaç yıl sürebileceğine inandığı devam eden global çip problemini büsbütün görmezden geliyor.

Görünen o ki, incelenmeyen bir öbür bahis da, madencilik için sürece yeteneğinden çok daha fazla depolama talep eden ve şimdiden SSD fiyatlarını üst çekmeye başlayan Chia kripto para ünitesinin artan popülaritesi…

Comments are closed.