usta kredi

Samsung’dan LG Karşılığı: “Zaten LG’den Daha Uygunuz, Muahedemiz Saçma Olur”

Samsung, son birkaç aydır internette dolaşan, LG’den OLED ekran satın almak için mutabakat yaptığı söylentilerini yalanladı. Koreli bir dijital yayın olan IT Chosun ile yaptığı telefon görüşmesinde, Samsung Electronics’in görsel ekran (VD) iş kısmından bir yetkili, söylentilerin temelsiz olduğunu belirtti. Hatta daha da ileri giderek, kendi QLED TV’lerinin aslında LG’nin OLED’lerinden daha uygun imgeler ürettiğini ve bu türlü bir muahedenin Samsung için saçma olacağını söyledi.

Nisan ayında Samsung’un, Çin’de artan LCD panel fiyatlarıyla başa çıkmak için LG’den OLED satın almak istediğini söyleyen iddialar ortaya çıkmıştı. Yükselen fiyatlar, dünyayı tüm dallarda sert bir halde vuran COVID-19 salgınının bir sonucuydu ve teknoloji kesimi de salgından nasibini aldı. 

Enteresan bir formda, o vakitlerde bir röportajda, Samsung Lideri Jong-Hee Han‘a OLED satın alma muahedesi sorulmuştu ve Han, bu türlü bir muahede imzalama niyetlerinin olmadığını açıkça belirtmişti. Tüm bunlara karşın, söylentiler varlığını korudu ve bu yeni açıklamanın kâfi olup olmayacağını da vakit gösterecek.

Comments are closed.