Ultimate magazine theme for WordPress.

Samsung Uygulamaları, Galaxy Telefon ve Tabletleri Tehdit Ediyor!

Samsung Galaxy telefonlar beraberinde birçok lokal uygulama yüklü olarak geliyor. Bu uygulamaların birçok da, doğal olarak Samsung’a ilişkin. Olağan ki bu durum, uygulamaları telefona dahil etmiş olan firmaya kıymetli bir sorumluluk yüklüyor. Samsung’un sicili, güvenlik kelam konusu olduğunda, birçok üreticiden çok daha uygun olsa da, tekrar de vakit zaman sorunlar çıkabiliyor.

Bir güvenlik araştırmacısı, Samsung’un kimi mahallî uygulamalarının güvenliğinde önemli açıklar tespit ettiğini açıkladı. Bu açıklardan yararlanan hacker’ların telefona sızması ve kullanıcıyı gözetlemesi tezlere nazaran mümkün oluyor. Araştırmacı, bu güvenlik açıklarının Samsung’a bildirilen büyük bir açık listesinin bir kesimi olduğunu söylüyor.

Oversecured’ın kurucusu Sergey Toshin, Samsung’un uygulamalarında bir düzineden fazla güvenlik açığı keşfettiğini söylüyor. Bu açıkların büyük kısmı, neyse ki Samsung’un son aylık güvenlik güncellemeleriyle kapatılmış. Toshin, güvenlik açıklarının bir GDPR ihlaline yol açabileceğine dikkat çekiyor. Bu da, şayet Samsung telefonlara bu açıklardan ötürü büyük ölçekli bir hücum olursa, Samsung’un AB’de önemli sorunlar yaşamasına yol açabilir. Toshin, muhtemel açıklardan ötürü sorun yaşamamak için, Samsung kullanıcılarını uygulamaların en son sürümüne güncellemeleri konusunda uyarıyor.

Comments are closed.