Ultimate magazine theme for WordPress.

Samsung Galaxy S22 Hakkında Şimdiye dek Bildiğimiz Her Şey

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S22 hakkında bugüne kadar çok sayıda sızıntı ortaya çıktı. Yeni seride 3 model olacağını biliniyor, pekala, yeni telefonlar hakkında öteki bilinenler neler? Bu makalemizde Galaxy S22 serisi hakkında bugüne kadar ortaya çıkan kayda paha her şeyi bir ortaya getiriyor.

Samsung, Galaxy S22 serisini muhtemelen Ocak 2022’te tanıtacak. Geçtiğimiz yıl Galaxy S21 serisini de ocak ayında tanıtan şirket, böylelikle 1 yılın akabinde yeni amiral gemisini piyasaya çıkartacak. Olağan ki daha önümüzde uzunca bir müddet var ve bu müddet içinde Galaxy S22 serisi ile ilgili daha pek çok sızıntı duyacağız.

Bugüne kadar yeni seri hakkında ortaya çıkan sızıntılar elbette Samsung tarafından doğrulanmış değil. O nedenle aşağıda yazacağımız her şey olabilir de olmayabilir de. Ama tüm bunların sızan bilgilerden derlendiğini –ki pek birden fazla sağlam kaynağa dayanıyor- unutmayın.

Galaxy S22 Ekranı Nasıl Olacak?

Söylentiler, Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ın ekranının Galaxy S21 ve Galaxy S21+’tan biraz daha küçük olacağına işaret ediyor. Ayrıyeten öteki söylentiler, Galaxy S22 Ultra’nın da özel bir LTOP panele sahip olacağını söylüyor. Buna nazaran yeni seride sırf Galaxy S22 Ultra’nın ekran tazeleme suratı uyarlanabilir olacak.

Galaxy S22 ekranının 6.06 ila 6.1 inç boyutlarında olacağı belirtilirken, Galaxy S22+’ın ekranının ise 6.5 ila 6.6 inç ortasında olacağı düşünülüyor. Buna karşılık ise Galaxy S22 Ultra’nın ekranı 6.8 inç boyutunda olacak.

Galaxy S22 Tasarımı Nasıl Olacak?

Samsung’un Galaxy S serisinin dizaynını bir sonraki adımda nasıl evrileceğinden emin değiliz ve aslında şu an bu husus hakkında konuşmak için biraz erken. Bugüne kadar özellik manasında ayrıntılar muhakkak olmuş olsa da, tasarım konusunda pek sızıntı yok. Sadece Galaxy S22 Ultra’nın art yüzeyinin cam olacağına ve Galaxy S22 ile Galaxy S22+’ta ise polikarbonat gereç kullanılacağına ait bir bilgi var.

Galaxy S22 Kamerası Nasıl Olacak?

Galaxy S22 serisi, Samsung’un iPhone 12 Pro Max’e benzeri formda sensör kaydırmalı kamera teknolojisini benimseyen birinci serisi olabilir. Bu teknoloji, lens yerine kameranın sensörünü sabitliyor ve böylelikle daha gelişmiş bir manzara kalitesi ile daha uygun stabilizasyon sağlıyor.

Buna ek olarak Galaxy S22, Japon optik üreticisi Olympus’un yardımıyla geliştirilen kameralara sahip olacak, şirketin birinci amiral gemisi serisi olabilir. Lakin argüman edilen iş birliği ile ilgili şu an pek çok şey meçhul.

Son olarak Galaxy S22 muhtemelen serisinde ekran için kamera teknolojisini göreceğiz. Telefonda ön kamera ekran altına entegre edilecek.

Galaxy S22 Donanımı Nasıl Olacak?

Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi elbette yeniden güçlü özelliklerle donatılacak. Serinin birtakım modelleri Exynos işlemciden güç sağlayacakken, öbürleri Qualcomm tarafından sağlanacak zirve model işlemciden güç alacak.

Yeni kuşak Snapdragon yonga seti ile ilgili sızıntılar ise, yeni işlemcide ARMv9 mimarine ayalı Kyro 780 özel CPU çekirdeklerin ve bir Adreno 730 grafik yongasının kullanılacağını ortaya koyuyor. Öte yandan işlemci 4 kanallı LPDDR5 RAM ile uyumlu olacak.

Exynos tarafında ise, Samsung tarafından geliştirilen Exynos 2200’de AMD grafik işlemciyle bir arada üst düzey bir oyun tecrübesi sunulması bekleniyor.

Comments are closed.