Ultimate magazine theme for WordPress.

Oppo ve OnePlus İştirakinde Yeni Devir: İki Dev Birleşiyor mu?

OnePlus CEO’su Pete Lau, şirketin forumlarında “OnePlus için Yeni Bir Seyahat” başlıklı bir yazı kaleme alarak, OnePlus’ın tertibini OPPO’nunkiyle daha da entegre edeceğini duyurdu. Bu yazı, Lau’nun OPPO’da üst seviye bir liderlik rolünü üstlenmesinden ve iki şirketin maliyetleri düşürmek için daha fazla kaynak paylaşmaya başlamasından bir yıldan kısa bir müddet sonra yayınlandı.

CEO, geçtiğimiz yıl yapılan değişikliklerin “olumlu bir tesir” gösterdiğini ve bu nedenle her iki firmanın da operasyonlarını “daha fazla entegre edeceğini” ve bu değişikliklerin eklenen “eldeki kaynaklar” ile müşteriler için “daha uygun eserler yaratmaya” yardımcı olacağını söyledi. Enteresan bir formda Lau, şirketin daha verimli hale gelebileceğini ve “OnePlus kullanıcıları için daha süratli ve daha kararlı yazılım güncellemeleri” sunabileceğini sav ediyor. Bunun tam olarak ne manaya geldiği ve ColorOS ile OxygenOS ortasında daha süratli geliştirme ve teste imkan tanıyan bir geçiş olup olmayacağı net değil.

OPPO ve OnePlus Birleşti mi?

Lau, OnePlus’ın bağımsız bir marka olarak faaliyet göstermeye, eserleri piyasaya sürmeye ve OnePlus markası altında etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini yinelediğinden, bu entegrasyon firmaların birleştiği manasına gelmiyor. Ayrıyeten, öbür nelerin değiştiği ve daha sıkı entegrasyonun sonucunun ne olduğu da net değil.

OnePlus, akıllı telefon pazarının alt kısmı da dahil olmak üzere portföyünü genişletmeye devam ederken, firmanın OPPO’nun dizaynlarını tekrar kullandığını görmek şaşırtan olmayabilir. Her iki şirket de – Realme, Vivo ve iQOO

Comments are closed.