Ultimate magazine theme for WordPress.

NVIDIA, Artık Bu Windows’larda Şoförlerini Güncellemeyecek

NVIDIA, yaptığı bir duyuru ile Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemi sürümleri için Game Ready şoför güncelleme olanlarını ayrıntılandırdı. Bahisle ilgili yayınlanan makalede, Ekim 2021 tarihinden itibaren belirtilen Windows sürümleri için ekran kartlarının Game Ready şoför güncellemelerini sağlamayı bırakacağını açıklayan NVIDIA, öte yandan “kritik güvenlik güncellemelerini” sağlamaya devam edeceğini de ek etti.

NVIDIA’nın bu kararı ile Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemini kullanan bilgisayar sahipleri, Ekim 2021 tarihinden itibaren Game Ready şoför güncellemelerini alamayacak, lakin buna rağmen Ekim 2024 yılına kadar kritik güvenlik güncellemelerini almaya devam edebilecekler.

Bu karar her ne kadar üzücü üzere gelse de, Windows’un eski sürümlerini artık Microsoft’un bile güncellemeyi bıraktığı düşünülünce, pek anlaşılabilir. Çünkü Microsoft, Windows 7 takviyesini Ocak 2020‘de sonlandırmış, Windows 8 kullanıcılarını Windows 10’a fiyatsız yükselttikten sonra Windows 8.1 takviyesini de Ocak 2016‘da sona erdirmişti. Windows 8.1’e genel takviye ise 2018’de sona ermiş durumda, lakin Ocak 2023‘e kadar güvenlik güncellemelerini almaya devam ediyor.

NVIDIA, GeForce müşterilerinin “büyük çoğunluğunun” Windows 10’a geçtiğini ve bu kullanıcılar için “mümkün olan en düzgün güvenlik ve işlevselliği” sağlamayı hedeflediklerini açıklayarak, bu nedenle sırf Windows 10’a odaklandıklarını söylüyor. Pekala, bu karar sonucunda siz ne söylüyorsunuz? Hangi işletim sistemini kullandığınızı ve bu husus hakkındaki niyetlerinizi aşağıya yazın.

Comments are closed.