Ultimate magazine theme for WordPress.

Nokia ve Japon Devi KDDI, Sıvı Soğutma İçin Düğmeye Bastı

Nokia, Sıvı Soğutmalı AirScale Baseband tahlilini denemek için Japon taşınabilir operatör KDDI ile testler yaptığını duyurdu. İki şirket, yeni tahlilin gaz soğutma sıvısı bazlı hava soğutma tahlillerine kıyasla güç tüketimini nasıl %70 oranında azaltabileceğini göstermeye çalışıyor.

Nokia’nın söylediğine nazaran, Japonya’da bir taşınabilir operatör tarafından birinci kere sıvı soğutma kullanılıyor ve firma, bunun KDDI’nin sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğiyle uğraş konusundaki kararlılığını gösterdiğini söylüyor. KDDI, ısıyı tekrar kullanma seçeneğini tercih ederse, CO2 emisyonlarında %80’e varan azalma sağlayabilir.

Deneme hakkında yorum yapan Nokia’nın Japonya Pazar Ünitesi Lideri John Lancaster-Lennox şunları söyledi: “Bu deneme, Nokia’nın sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğiyle gayret konusundaki kararlılığında bir öteki kıymetli adımdır. Nokia, operatörlerin etrafa karşı daha sorumlu olma arayışlarını destekleyen ve kıymetli maliyet tasarrufları elde etmelerini sağlayan bu ezber bozan sıvı soğutma tahlilini sunan birinci satıcı oldu.

İklim değişikliği özelliklerinin yanı sıra, Nokia’nın Sıvı Soğutmalı AirScale Baseband tahlili çok az bakım gerektiriyor ve neredeyse büsbütün sessiz olması sayesinde kiracılı binalarda kullanılmasına müsaade veriliyor. Klasik hava soğutma tahlilleri ise daha gürültülü olabiliyor ve sistemli bakım gerektirebiliyor.

KDDI, sıvı soğutmaya ek olarak, gücün daha sürdürülebilir bir formda kullanılmasını sağlayarak toplam güç faturalarını %20’ye kadar azaltmaya yardımcı olmak için yapay zeka kullanan Nokia’nın Güç Verimliliği için Nokia AVA’sını da deniyor…

Comments are closed.