Ultimate magazine theme for WordPress.

iPhone 13, Bu Kez da iOS 15’te Göründü

Bugüne kadar iPhone 13 ile ilgili hiçbir şey doğrulanmış değil, fakat sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bunlardan son olarak iPhone 13 modellerinin renklerini sizlerle paylaşmıştık. Bu kez ise yeni sızıntılar direkt iOS 15 kod satılarında karşımıza çıkıyor.

2021061008095753585

FaceTime ve iPhone 13 Alakası

iOS 15, yeni özelliklerle birlikte geliyor elbette ve kimi kullanıcılar bunlarla birinci olarak iPhone 13’te tanışacaklar. Apple, iOS 15 ile bir dizi yenilik güncellemede bulunuyor ve bu sayede mevcut iPhone’ların yeteneklerinden de faydalanma imkanı artıyor. Pek olağan ki donanım dayanağıyla bir arada. Apple, Portre modundan artık FaceTime’da da yararlanabilme imkanı tanıyor. Böylelikle iPhone ile yapılacak manzaralı görüşmelerde Portre modu FaceTime üzerinde de kullanılabiliyor.

Buna ait olarak Apple’ın iOS 15 ile duyurduğu yeni Portre modu, iPhone 13’ün çok daha uygun bir selfie kamerasına sahip olacağına işaret ediyor olabilir. Şirket, hem iPhone 11 serisi hem iPhone 12 serisi için 12 MP f/2.2diyaframlı bir ön kamera kullanılmıştı. Bu nedenle iPhone 13’te bir güncelleme hiç de kötü olmaz doğrusu.

Uzamsal Ses Özelliği ile Daha Özel Mikrofon mu Geliyor?

Öte yandan FaceTime ile ilgili bir öbür bilgi de, Apple’ın ses ile ilgili sunduğu yeni özelliklerine ait. Apple, Uzamsal Ses Özelliğini duyurdu. “iOS 15 ile FaceTime üzerinden arkadaşlar ve aileyle daha doğal bir formda sohbet etmek mümkün hale geliyor,” diyen Apple, yeni mikrofon modlarını ek ediyor. Buradan hareketle, iPhone 13’te de bu özelliğe adapte mikrofonların yer alabileceğini de söyleyebiliriz.

2021061008101886385

iPhone 13 Daha Büyük Bir Ekranla Gelebilir

Pekala, iPhone 13’te ekranlar büyüyecek mi? Olabilir. Çünkü Apple’ın yeniden duyurduğu SharePlay özelliği buna işaret ediyor. Kullanıcılar FaceTime üzerinden görüşürken tıpkı vakitte SharePlay özelliği üzerinden Apple Music’te bir arada müzik dinleyebiliyor ya da TV programları ile dizileri eşzamanlı olarak izleyebiliyor. Şayet iPhone 13 serisi biraz daha büyük bir ekranla gelirse, hiç de şaşırtan olmaz.

iOS 15 ile ilgili daha pek çok ayrıntı var. Burada sizlerle paylaştık. Sizler de kendi iPhone 13 iddialarınızı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Comments are closed.