Ultimate magazine theme for WordPress.

Google’ın Öldürdüğü Uygulamalara Bir Yenisi Daha Eklendi

Google’ın son vakitlerde geliştirmekten vaz geçip apar topar iptal ettiği uygulamalar listesine yeni bir uygulama daha eklendi. Firmanın Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisine dayalı Measure uygulaması Google uygulama mezarlığında Google Clips, Google Daydream, Google Goggles ve başkalarının yanında yerini aldı.

Measure uygulaması, Android telefonunuzun kamerasıyla bir objenin boyutlarını hesaplamak için ARCore özelliklerini kullanıyordu. Ekranda iki noktayı basitçe çizerek ölçümler almak mümkün oluyordu. Çok hakikat olmasa da yeniden de âlâ bir sonuç verebiliyordu. Google, milyonlarca ARCore uyumlu akıllı telefona bu uygulamayı yüklemişti.

Son birkaç yılda Google, uygulamanın kullanıcı arayüzünü ve performansını güzelleştirdi. Lakin, güncellemeler çok sık gerçekleşmiyordu ve artık şirket nihayet Measure uygulamasının fişini çekmeye karar verdi. Halihazırda aygıtında bu uygulama yüklü olanlar ise kullanmaya devam edebiliyorlar; yalnızca artık güncelleme beklememeleri gerekiyor.

Elbette bu uygulamanın birçok alternatifi de bulunuyor lakin Google’ın son vakitlerde yaptığı uygulama katliamı, ilgi alımlı…

Comments are closed.