Ultimate magazine theme for WordPress.

Google’ın Android İletiler Uygulaması, Artık Uçtan Uca Şifreleme Sunuyor

Android’e çeşitli alanlarda yeni özellikler katmaya devam eden Google, nihayet Bildiriler uygulamasında da uçtan uca şifrelemeyi (E2EE) aktifleştiriyor. Beta test kullanıcıları Kasım ayından bu yana mesajlaşmalarında uçtan uca şifreleme kullanabiliyordu. Lakin artık bu özellik herkese geliyor.

Uçtan uca şifreleme şu anda küme sohbetlerinde değil, sırf teğe bir konuşmalarda kullanılabiliyor. Bunu kullanmak için her iki iştirakçinin da RCS sohbet özelliklerini aktifleştirmiş olması gerekiyor. Kullanıcı göndermek üzere olduğunuz bir iletide Gönder düğmesinde bir kilit simgesi görürse, bu bildirinin uçtan uca şifrelenerek gönderileceği manasına geliyor. Bu türlü bir durumda meraklı gözlerin iletilerin gözetlemesi daha sıkıntı oluyor.

Uçtan uca şifreleme özelliği, yıldızlı (veya sabitlenmiş) iletiler ve bir zelzele ikaz sistemi ile birlikte bu hafta bir Android güncellemesinde sunulacak. Güncelleme ayrıyeten yeni emoji, Asistan, Android Auto ve Sesli Erişim’i de içeriyor. Detayları, aşağıdaki görüntüde izleyebilirsiniz:

Comments are closed.