Ultimate magazine theme for WordPress.

Google’dan Sürpriz Chrome OS Kararı: Chrome OS 95 Hiç Gelmeyecek!

Bu yılın başlarında Google, Chrome için dört haftalık bir sürüm güncelleme döngüsüne geçerek tüketiciler için sürümler ortasındaki süreyi kısalttığını duyurmuştu. Değişikliğin Chrome 94 sürümüyle yapılması planlanıyor ve bu da, Eylül ayının üçüncü haftasında olacak. Bugünse şirket, Chrome OS için de planlarını açıkladı ve yayın planı değişikliklerini duyurdu.

Google, Chrome OS’u da, sürüm 96’dan başlayarak dört haftalık sürüm döngüsüne taşıyacağını belirtti ve bunun Kasım ayı sonlarında başlaması bekleniyor. Öte yandan Chrome sürüm 94’ün ise üstte da söylediğimiz üzere Eylül ayının üçüncü haftasında gelmesi kelam konusu. Yani Chrome sürüm 95’e ulaştığında, Chrome OS 94’te kalacak. Bu programları göz önünde bulunduran arama devi, Chrome 96 yayınlandığında Chrome OS 96’yı da yayınlamak amacıyla Chrome OS sürüm 95’i büsbütün atlayacağını söylüyor.

Firma ayrıyeten, işletim sisteminin kurumsal ve eğitim kullanıcıları için altı aylık yeni bir güncelleme döngüsü de sunacağını açıkladı. Bu, muhtemelen özellik eklemelerine daha az, istikrar ve güvenliğe daha fazla odaklanmayı amaçlıyor. Lakin Google bu bahiste fazla detay vermiyor. Google’dan Marina Kazatcker yaptığı açıklamada “Önümüzdeki on yılımıza girerken, bu değişiklikler Chrome OS’yi insanların işlerini halletmelerine yardımcı olmaya ve daha faydalı ve inançlı tecrübeler sunmaya devam edecek formda geliştirmemizi sağlıyor” dedi.

Comments are closed.