Ultimate magazine theme for WordPress.

Fotoğraf Devinden Etkileyici Telefon: Leica Leitz Phone 1

Aslen bir fotoğraf devi olan Leica‘nın yeni telefonu ortaya çıktı. Telefon heyecan verici, lakin birkaç sorunu var. Öncelikle, şu anda yalnızca Japonya’da, Softbank üzerinden satılıyor. Japonya dışında satışının olup olmayacağı konusunda bir bilgi yok ve bunun değerli bir de nedeni var.

Birincisi, Leitz Phone 1 aslında Sharp Aquos R6‘nın tekrar yapılandırılmış bir versiyonu ve Sharp, telefonlarını sırf Japonya dışındaki birkaç pazarda satıyor. Tekrar de, dünyanın geri kalanının hasretle bakacağı bir telefon olacağı kesin, çünkü Aquos R6, 1 inçlik sensöre sahip birinci telefon.

Bu devasa 20MP, 1 inçlik sensör, Leitz Phone 1’i ilgi cazip bir aygıt haline getiriyor, lakin Leica ona biraz kuşku çeken öbür dokunuşlar da eklemiş görünüyor.

Lens görünüşe nazaran yedi elementli bir f/1,9 ve odak uzaklığı ile 19 milimetre. Android 11’le gelen Leitz Phone 1, Leica tarafından özelleştirilmiş monokrom bir arayüze sahipken, kamera uygulamasında “Leitz Looks” özelliği geliyor.  Teknik açıdan hayli etkileyici: İşlemci Qualcomm Snapdragon 888, 12GB RAM ve 256GB depolama alanı ile geliyor ve bu özellikler Leitz Phone 1’i üst uç telefonların ortasına yerleştiriyor.

Fakat Leica’nın telefonunu standart Sharp Aquos R6’dan ayıran şey, ek dokunuşlar ve aksesuarlar. Leica’nın manyetik, dairesel bir lens kapağı bulunuyor, fakat telefon kullanıcılarının bunu her seferinde takıp çıkarmaktan hoşlanacağından emin değiliz. Süratli bir çekim yapmak gerektiğinde gereksiz vakit kaybı olarak değerlendirilecektir. Tekrar de görsel açıdan telefonun gümüş manyetik gövdesi ve genel asil havasıyla uyumlu bir aksesuar.

Leitz Phone 1, Temmuz ayında 187.920 yen (yaklaşık 1.705 dolar) fiyatla satışa çıkacak.

Comments are closed.