Ultimate magazine theme for WordPress.

Dizüstü Bilgisayar Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Pandemi ile birlikte uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı son periyotta dizüstü bilgisayarlara ilgi artarken, meskende daha fazla vakit harcayan bireyler için oyun üzere nedenlerle bilgisayar ekranı karşısında geçirilen mühletler de artmış durumda. Değişen iş ve ömür şartları ile birlikte bu periyotta yeni bir bilgisayar sahibi olmak isteyen kullanıcılar için aygıt seçiminde muhtaçlıklar ve kullanım alışkanlıkları haliyle asıl belirleyici kriterler olarak öne çıkıyor. Gelişen teknoloji ile sunulan özellikler, iş ya da cümbüş maksatlı kullanım fark etmeksizin bu periyotta hayatımızda değeri artan bilgisayarlarımızı yenileme muhtaçlığı hissetmemizde kıymetli etkenler olurken, bu durum kimi kullanıcıların ülkü seçenekleri gözden kaçırmasına sebep olabiliyor.

Acer, yeni bir dizüstü bilgisayar almak isteyen kullanıcıların seçim yaparken aygıtı öncelikli olarak ne emelle kullanacaklarına karar vermeleri gerektiğini ve uyuşan kategorideki seçenekleri değerlendirmelerini öneriyor. İşte dizüstü bilgisayar seçerken en çok dikkat edilmesi gereken özellikler:

2021061008360575385

Kullanım maksadınız en kıymetli seçim kriteriniz olmalı

Teknik özelliklere öncelik vermek yerine, potansiyel kullanım biçimlerine odaklanmakta yarar var. Alacağınız dizüstü bilgisayarı iş için mi yoksa günlük hayatta daha çok cümbüş için mi yoksa her ikisi için de mi kullanacaksınız? Karşılık iş için ise ve tercihiniz bir dizüstü bilgisayar olacak ise giriş, orta ve üst düzey modeller ortasında bir karar vermeniz gerekecek. Bu noktada ise devreye iş yükünüz ve çalışma biçiminiz girecek. Uzaktan mı, hibrit mi yoksa ofisten mi çalışıyorsunuz? Çalışma formunuz pil ömründen taşınabilirliğe pek çok özellik açısından belirleyici olacak. Görüntü ya da fotoğraf düzenleme üzere bir işiniz var ise ya da uzun saatler oyun oynayan biri iseniz üst segment aygıtlar ortasında karar vermeniz gerekecek.

Acer’ın yüksek güç gerektirmeyen kolay misyonları uzun yıllar problemsiz gerçekleştiren giriş düzeyi modelleri ortasında öne çıkan Acer Swift 1’in dar çerçeveli 14 inç ekranının canlı renkleriyle süratli ve verimli bir biçimde çalışmak da eğlenmek de mümkün. Intel® Pentium™ Silver İşlemcisi, ince gövdesi ve 16 saatlik uzun pil ömrü sayesinde bu aygıt, kullanıcısının her an yanında olması için tasarlandı.

Acer orta segment dizüstü bilgisayarlar segmentinde fiyat/performans açısından çok fazla seçenek sunuyor. Çok gelişmiş işlemcilere, çok uzun pil ömrüne, fevkalade ekranlara, güçlü grafik işlemcilere, yüksek gereç kalitesine sahip pek çok model ortasında kullanıcı muhtaçlıkları doğrultusunda seçimini yapabilir.

Hareket halindeyken çalışmak isteyenler için ultra taşınabilirlik ve pil ömrü kıymetli

Hareket halindeyken çalışmak isteyenler için özel olarak tasarlanan ince, hafif ve şık Swift 3, Intel yahut AMD işlemci seçeneği ve uzun pil ömrüyle fiyat performans eseri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların canlı renklere sahip 14 inç 16:9 FHD IPS ekranı ve şık gümüş yahut mor renkler ortasından seçim yapması da mümkün.

1 kg’den hafif, 1,5 cm’den ince dizaynıyla ultra taşınabilirlik sağlayan yeni Swift 5, zorlayıcı görüntü ve grafik işlerinin rahatlıkla üstesinden gelebilecek 11. Kuşak Intel® Core™ i7 işlemci ve Intel® Iris™ Xe grafik kartıyla donatıldı. Intel Evo platform onaylı Swift 5, 340 nit parlaklık ve %100 sRGB renk gamı ile canlı renkler sunuyor. 17 saate varan pil ömrü sunan aygıtın 14 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Glass ile kaplı.

2021061008361419185

Dizüstü oyun bilgisayarı seçiminde soğutma performansı kıymetli bir kriter

Oyunda dizüstü bilgisayar tercih edenler için yüksek performans, öncelikli kriter olmalı. Masaüstü performansını dizüstüne sığdıran yüksek performanslı oyun bilgisayarları; en yeni ve en güçlü işlemcileri, grafik kartlarını ve bellekleri taşıyor. Öte yandan yeni bir dizüstü oyun bilgisayarı almak isteyenlerin, güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra, düzgün bir soğutma performansını da gözetmelerinde yarar var. Bu segmentin en başarılı eserleri, başarılı bir performans ve soğutma sunabilen dizüstü bilgisayarlar oluyor.

Acer’ın uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı serisi Nitro 5, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. 15,6 yahut 17,3 inç büyüklüğündeki ekranında yüksek ekran gövde oranı sunan aygıt AMD Ryzen 5 yahut 7 ile Intel® Core i5 yahut i7 işlemci seçeneği sunuyor. Acer CoolBoost™ teknolojisi ve dörtlü çıkış deliği tasarımı ile soğutmayı denetim altına alan Nitro 5’in, NitroSense özelliği ile sıcaklık, fan suratları ve daha birçok farklı bilgiyi içeren sistem bilgilerini gerçek vakitli olarak izleyip, denetim etmeyi sağlıyor.

Bir oyuncunun gereksinim duyacağı her şeye sahip Predator Helios 300 ise 15,6 inç (PH315-53) yahut 17,3 inç (PH317-54) ekran büyüklüğünde 144 Hz yenileme suratı ve 3 ms reaksiyon mühleti sunuyor. Gürültüyü azaltan ve hava akışını artıran bir adet AeroBlade™ 3D fan ile birlikte toplam iki adet fan içeren aygıt, Acer CoolBoost™ teknolojisiyle fanları manuel olarak ayarlama imkanı vererek kritik bölgelerin daima soğutulmasını sağlıyor. Stratejik noktalara yerleştirilen delikler ise hava giriş çıkışı sağlıyor.

19,9 mm kalınlığındaki oyun dizüstünde Acer’ın öbür bir seçeneği olan Predator Triton 300 (PT315-52), ince çerçeveli 15,6 inç ekranında 144 Hz yenileme suratı ve 3 ms reaksiyon mühleti sunuyor. Aygıtın termal tasarımı, Acer’ın AeroBlade™ 3D metal fan teknolojisinden yararlanan çift fan, CoolBoost™ teknolojisi, üç soğutma borusu ve stratejik olarak konumlandırılan havalandırma deliklerinden meydana geliyor.

300 Hz’e ulaşan yenileme suratına ve 3 ms reaksiyon müddetine sahip Predator Triton 500’ün (PT515-52) 15,6 inçlik ekranı sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor. 17,9 mm inceliğindeki tasarımı ve kolaylıkla taşınabilen 2,1 kg tartısı ile dikkat çekiyor. Acer’ın Özel Tasarım Soğutma Teknolojisi Vortex Flow, özel olarak geliştirilen üç adet fandan oluşuyor. Kasanın içinde stratejik noktalara yerleştirilen bu fanlar birlikte çalışarak hava akımını artırıyor ve gürültüyü azaltıyor. Bu sistem, yüksek performans elde etmek için fan suratını artıran CoolBoost™ teknolojisiyle destekleniyor. Eserin yenilikçi soğutma sisteminde bir de büsbütün metal AeroBlade™ 3D fan bulunuyor.

Predator aygıtlardaki özel yardımcı uygulama PredatorSense, kullanıcıların tek arayüzden hem fan hem de sistem durumu üzere pek çok özelliği detaylı olarak görüntüleyip denetim etmesini sağlıyor. Bu arayüz üzerinden oynanan oyuna nazaran ayar yapıldığında sistem, kullanıcının açtığı oyuna nazaran ayarları otomatik olarak belirliyor.

Comments are closed.