Ultimate magazine theme for WordPress.

Büyük Düşüş: Çin’den Gelen Haberler, Bitcoin Yatırımcısına Şok Yaşattı!

Bitcoin, Çin’den gelen haberler sonrasında büyük bir düşüş yaşadı. Çin Merkez Bankası‘nın, ülkedeki bankaların yetkililerini kripto para üniteleri hakkında görüşmek ve kısıtlamaları konuşmak için toplantıya çağırdığı haberi, Bitcoin’in tarihi düşüşlerinden birini yaşamasına yol açtı.

Toplantıya, Alipay üzere büyük dijital ödeme hizmetlerinin de katılacağı biliniyor. Toplantıda çıkacak kararın, Bitcoin üzere kripto paraların büsbütün yasaklanmasına kadar uzanabileceği konuşulanlar ortasında.

Son aylarda aslında çalkantılı bir periyot geçiren Bitcoin, bu haberin akabinde 30.000 dolar düzeyine kadar gerileyerek, yatırımcısına büyük kayıplar yaşattı. Son iki saatte toparlanmaya çalışan Bitcoin, haber yayına hazırlanırken 31.600 dolar düzeyindeydi. Bu düzey bile, günlük kıymet kaybının yüzde 3’ün üzerinde olması manasına geliyor.

  • Bitcoin nedir?
  • Dogecoin: Sürpriz Kripto Para Ünitesi Dogecoin Nedir?

Elon Musk’ın tweet’leriyle birlikte bir anda tanınan olan Dogecoin ise, şu an için yüzde 14’ün üzerinde bir günlük kayıp yaşamış durumda. Böylelikle Dogecoin’in son 6 haftadaki paha kaybı yüzde 75’e yaklaşmış oluyor.

Comments are closed.