Ultimate magazine theme for WordPress.

Apple’dan iOS 14 İçin Güncelleme Muştusu

Apple, aygıtları için büyük işletim sistemi güncellemelerini artık bilinen bir yıllık programa nazaran yayınlıyor ve kullanıcılar da daha gelişmiş güvenlik seçenekleri için en yeni işletim sistemi sürümüne geçiş yapmak istiyorlar. Lakin bilindiği üzere bilhassa büyük güncellemeler birinci etapta birtakım sıkıntılara sebep olabiliyor ve az de olsa bazen çeşitli kusurlar ortaya çıkartabiliyor.

Bunu bilen kullanıcılar ise ekseriyetle güncellemeyi çabucak almayarak, bir mühlet daha eski işletim sistemi sürümünü -güvenlik açığına maruz kalmayı göze alarak da olsa- kullanmayı sürdürüyorlar. Apple buna istinaden hoş bir açıklama yayınladı.

Apple’ın haberine nazaran iOS 15‘e geçmek istemeyen kullanıcılar, iOS 14’ü “güvenli” biçimde kullanmaya devam edebilecekler. Yeni sürüme yükselmeyi kullanıcılara diretmeyen ve seçenek olarak sunan Apple, dileyen kullanıcıların iOS 14‘ü kullanmaya devam edebileceklerini ve güvenlik güncellemelerini almayı da sürdüreceklerini açıkladı.

Bu açıklama ile şimdilik iOS 15’e uzaklıklı olan Apple kullanıcıları gönül rahatlığıyla iOS 14’ü kullanmaya devam edebilirler.

Comments are closed.