Ultimate magazine theme for WordPress.

Apple, Sızdırılan Çıplak Fotoğraflar Nedeniyle Büyük Tazminata Mahkum Oldu!

Apple, Oregon Üniversitesi’nde öğrenci olan bir bayana milyon dolarlarca tazminat ödeyecek. Tazminatın sebebi ise, 21 yaşındaki öğrencinin çıplak fotoğraflarının 2 Apple çalışanı tarafından internete sızdırılması.

Bundan birkaç sene evvel yaşanan olayda, ABD’nin Oregon eyaletinde yaşanan bir bayan, bozulan iPhone’unu Apple yetkili servisine götürmüş ve ardından hayatının şokunu yaşamış. Bozulan iPhone’u tamir için götürdüğü teknik serviste 2 Apple çalışanı tarafından karşılanan bayan, telefonunu bıraktıktan sonra meskenine dönmüş. Sonrasında bilgisayarını açtığında ise, kendi iPhone’unda yer alan müstehcen fotoğraflarının internete sızdırıldığı acı gerçeğiyle karşılaşmış. Bayanın telefonundaki fotoğraflar, Facebook üzerinden internete yayılmış.

2016 yılında yaşanan bu olayın akabinde bir dizi soruşturma ve mahkeme koridorları ile geçen mühletin akabinde artık adalet tecelli etmiş durumda. Apple, bayan ile anlaşmaya vardı ve birkaç milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etmiş durumda.

Bahisle ilgili açıklama yapan Apple sözcüsü zımnilik ihlalini doğrularken, Apple’ın müşterilerinin kapalılığını son derece ciddiyetle karşıladığını ve bu hususta kıymetli tedbirler aldığını belirtiyor.

Comments are closed.