Ultimate magazine theme for WordPress.

Apple, iOS 15’i Tanıttı. İşte iOS 15 Alacak iPhone’lar ve Fazlası…

iOS 15 Ne Vakit Çıkacak?

iOS’un yeni sürümleri çoklukla Eylül ayının ortalarında yayınlanıyor. Bu da yeni iPhone modellerinin tanıtılması ile birebir vakte denk geliyor. Bu nedenle iOS 15’in de Eylül 2021’de, iPhone 13 tanıtımı ile birlikte tüm uyumlu iPhone’lara gelmesi bekleniyor.

iOS 15 Hangi iPhone’lara Gelecek?

iOS 15, yapılan açıklamaya nazaran iPhone 6S ve üstü iPhone modelleri için indrilmeye sunulacak. Bilhassa iPhone 6S üzere 6 yaşında olacak bir telefona bile iOS 15 güncellemesinin sunulacak olması nedeniyle Apple, bizce alkışı hak ediyor.

FaceTime İyileştirmeleri

apple ios 15i tanitti iste ios 15 alacak iphonelar ve fazlasi 0 TR1pRNSA

iOS 15’te FaceTime’a yeni özellikler getiriyor. Örneğin FaceTime’a uzamsal ses geliyor. Diğer bir deyişle 3 boyutlu ses, karşınızdakinin sizinle tıpkı odada olduğunu hissetmesini sağlıyor. Ayrıyeten FaceTime’a gürültü tedbire özelliği de ekleniyor ve bu sayede, çevresel sesler büyük oranda elimine edilebiliyor.

  • watchOS 8 Resmi Olarak Tanıtıldı…

Portre modu ve küme aramalarında karşımıza çıkacak olan ızgara görünümü de FaceTime’ın yenilikleri ortasında. Google Meet temaslarına emsal halde, artık FaceTime’de da aramalar için ilişki oluşturmak mümkün.

Gösterilen yeniliklerin, FaceTime’ı WhatsApp yahut başka iletileşme uygulamalarına yaklaştırdığını söylemek herhalde yanlış olmayacaktır.

Bildirimler

Bildirimler, iOS 15 için yine tasarlanmış durumda. Artık Bildirim Özeti isimli yeni bir bildirim alanına sahibiz. Bu alan, iPhone’unuzdaki tüm bildirimleriniz için daha düzgün bir idare imkanı sunuyor ve Bildirim Merkezi’nin yerini alıyor üzere görünüyor.

Canlı Metin (Live Text)

iOS 15 ile artık bir metnin fotoğrafını çekebilir ve o metni bir evraka kopyalayabilirsiniz. Hatta bu metinler için çeviri hizmeti bile kullanmanız mümkün. Canlı Metin özelliği için, Google Lens’in direkt rakibi demek yanlış olmaz.

Başka özellikler

apple ios 15i tanitti iste ios 15 alacak iphonelar ve fazlasi 2 7z3kklCQ

Apple Wallet, iOS 15’te, CarKey’in otomobilinizin kilidini açmanıza ve hatta bagajınızı açmanıza imkan tanıyan U1 dayanağı kazanmasıyla farklı bir boyuta taşınıyor. Ayrıyeten Wallet ile işyerinize yahut meskeninize girme imkanı da sunuluyor. Yakında Hyatt üzere oteller, bu özelliği iOS 15 özellikli aygıtlar için aktifleştirecek.

Hava durumu uygulaması, etrafınızdaki hava durumunu görmek için yüksek çözünürlüklü hava durumu haritaları ile zenginleştiriliyor. Haritalar uygulaması ise, ticari bölgeler ve binalar için kimi faydalı iyileştirmelere kavuşuyor. Şoförler, bir varış noktasından başkasına rota belirlerken daha şık bir dizaynla karşılaşıyor. Bu da otoyol kavşaklarına ve yaklaşan trafik şartlarına bakmayı kolaylaştırıyor.

Comments are closed.