Ultimate magazine theme for WordPress.

App Store O Kadar da İnançlı Değil: 18 Uygulama Tam 50 Milyon Dolandırdı!

Yayınlanan yeni bir araştırmaya nazaran Apple App Store‘daki en yüksek hasılat yapan 1000 uygulamanın 18’inin iOS kullanıcılarını dolandırdığı ortaya çıkardı.

Bu, taşınabilir mağazalardaki dolandırıcılık uygulamaları hakkında yeni bir haber olmasa da, App Store’da yer alan uygulamaların da bu işe karıştığını duymak kaygı verici, çünkü iOS kullanıcıları kendilerini büsbütün inançta sanıyor.

The Washington Post tarafından yapılan araştırmaya nazaran, dolandırıcılık uygulamaları App Store’da tabiri caizse göz önünde saklanıyor. Pazar araştırma şirketi Appfigures’in sayılarına dayanan rapor, dolandırıcılık uygulamalarının iOS kullanıcılarından yaklaşık 50 milyon dolar kazandığını gösterirken, bu paranın bir kısmının da Apple’ın kasasına girmesi bekleniyor. Çünkü iPhone üreticisi, geliştiricilerden App Store’dan elde edilen gelirin yüzde 30‘unu alıyor.

The Washington Post’un haberinin gerisinden App Store’da bahsi geçen 18 uygulama Apple’a bildirilmiş ve ardından bunların 3’te 2’si App Store’dan kaldırılmış. Apple hususla ilgili rastgele bir açıklama yapmazken, bu haberin, App Store’da daha tespit edilememiş pek çok uygulamanın kullanıcıları dolandırmak için bekleyebileceği kuşkusunu taşıdığı kesin.

Comments are closed.