usta kredi

Android Uygulamaları, Windows 11 Altında Nasıl Çalışacak?

Microsoft dünkü tanıtım etkinliğinde Windows 11 işletim sistemini duyurdu. Yeni güncelleme görsel bir revizyon, üretkenlik iyileştirmeleri ve daha fazlasını getiriyor.

En dikkat cazibeli yeniliklerden biri de, Microsoft’un yeni güncellemeyle birlikte Windows 11’e Android uygulamaları için lokal dayanak getiriyor olması. Microsoft bu gayeyle Amazon ile iştirak kuruyor ve Android uygulamalarını Microsoft Store’da, Amazon App Store aracılığı ile sunacak. Yeni güncelleme ile kullanıcılar TikTok, Pinterest, Kindle ve daha fazlası üzere Android uygulamalarını indirip yükleyebilecekler. Ayrıyeten bunlar, kullanıcıların onları vazife çubuğuna sabitlemelerine, öbür uygulamalarla temas kurmalarına, tekrar boyutlandırmalarına ve daha pek çok şeye imkan tanıyan Windows uygulamaları üzere davranacak.

Microsoft, Android uygulamaları entegrasyonunu Windows 11’e getirmek için Intel’in Bridge teknolojisini kullandığını belirtti. Lakin bu aktiflikte ayrıntılı bir açıklama yapılmadığı için entegrasyonun tam kapsamını bilmiyoruz.

2021062422544467788

Microsoft, uygulamaları sunmak için Amazon’u kullanmayı planlıyor ve bu yüzden kullanıcılar, Google’ın uygulamalarına ve hizmet paketine sahip olamayacaklar. Microsoft’un Windows 11’e Google uygulamaları ve Google Play Hizmetleri için nasıl dayanak eklemeyi planladığı şimdi muhakkak değil.

  • Windows 11: Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları…

Neyse ki Microsoft, birinci Windows 11 derlemesini önümüzdeki hafta Insider’lara yayımlamayı planlıyor. Derleme yayınlandıktan sonra, Windows 11’de mahallî Android uygulamaları takviyesiyle ilgili merak edilen birtakım soruların yanıtları alınabilecek.

Comments are closed.