Ultimate magazine theme for WordPress.

Türk lirası gelişenler ortasında olumlu ayrıştı

Türk lirası, salı günü dolar karşısında yüzde 1’den fazla paha kazanırken gelişen ülke para ünitelerinin geri kalanından olumlu ayrıştı.

Dolar/TL kuru geçen haftayı yüzde 4’ten fazla yükselişle kapattıktan sonra bu haftaya 8,73 civarında başlamıştı. Salı günü sabah saatlerinde 8,7968’e kadar tırmanan dolar kuru sonrasında süratli bir düşüşle 8,68’e kadar geriledi.

10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi yüzde 1,48 civarında bulunurken Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0,2 yükselişle 1.142 civarında seyrediyor.

Türkiye’nin kredi temerrüt risk primi (CDS) 385 baz puan düzeyinde seyrederken 2 yıl vadeli gösterge tahvil faizi yüzde 18,42 civarında bulunuyor.

2282888 10c57f661b8814baffb49e06d7be25c1

Sokağa çıkma kısıtlamaları kalktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada, “1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz. Toplu taşımada seyahat kısıtlamaları sona eriyor. 1 Temmuz prestijiyle kamu kurum ve kuruluşlarında olağan mesai nizamına geçiliyor” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz.Turizm dalına verdiğimiz KDV takviyesini 1 ay daha uzatıyoruz. Kamu ve özel daldaki iş ve süreçlerin tamamında Sıhhat Bakanlığının hazırladığı salgın idaresi ve çalışma rehberlerine uyulması hassasiyetle takip edilecek. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecek. Hususla ilgili öbür detaylar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak” sözlerini kullandı.

Rusya’dan birinci turist kafilesi

Rusya idaresinin Türkiye’ye yönelik uçuş kısıtlamasını kaldırmasının akabinde birinci turist kafilesi Türkiye’ye ulaştı.

Kovid-19 nedeniyle Rusya tarafından Türkiye’ye yönelik 15 Nisan’da başlatılan uçuş kısıtlaması, 22 Haziran prestijiyle sona erdi. 2 aylık bir ortadan sonra Rus turistler yine Türkiye’ye ve Antalya’ya gelmeye başladı.

Rusya’nın başşehri Moskova’daki Vnukova Havalimanı’ndan kalkan THY’ye ilişkin uçak, 132 yolcusuyla saat 05.40’da Antalya Havalimanına indi.

Comments are closed.