Ultimate magazine theme for WordPress.

Tesla düşüş yaşadı, AMC Entertainment ve GameStop yükseldi

Muharrir: Peter Nurse

Investing.com

Tesla (NASDAQ:TSLA) %0,5 geriledi. CEO Elon Musk, attığı bir tweetle şirketin en uzun menzilli aracı olacak ve tıpkı vakitte amiral gemisi Model S’in en değerli versiyonu olması beklenen Model S Plaid Plus üretim planını geri çektiğini açıkladı.

Amazon (NASDAQ:AMZN), Facebook (NASDAQ:FB), Apple (NASDAQ:AAPL), Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Netflix (NASDAQ:NFLX) ilgi odağında olacak. G7 ülkeleri, %15’lik asgarî global kurumlar vergisini desteklemeye karar verdi. Amazon CEO’su Jeff Bezos ayrıyeten 20 Temmuz’da Blue Origin’in birinci beşerli uzay uçuşuna katılacağını duyurdu.

AMC Entertainment (NYSE:AMC) %2,5, GameStop (NYSE:GME) %1,2 ve Blackberry (TSX:BB) %1,7 yükseldi. Daha az volatil olsalar da geçen haftanın müspet hissiyatını sürdürüyorlar.

QTS Realty (NYSE:QTS) %21 kazandı.  Wall Street Journal, yatırım firması Blackstone Group’un (NYSE:BX) data merkezi operatörünü yaklaşık 6,7 milyar dolara alacağını raporladı.

U.S. Concrete (NASDAQ:USCR) %27 üzerinde artış gösterdi. Şirket, 1,3 milyar dolar karşılığında Vulcan Materials (NYSE:VMC) tarafından alınmayı kabul etti. payları %0,7 düşüş yaşayan Vulcan, bu muahede ile birinci tüm yılında pay başına çıkarının artmasını bekliyor.

KKR (NYSE:KKR) %1,1 yükseldi. Yatırım şirketi, havaalanı hizmetleri şirketi Atlantic Aviation’ı, şu anki sahibi Macquarie Infrastructure’dan (NYSE:MIC) yaklaşık 4,5 milyar dolar karşılığında satın almayı düşündüğünü söyledi.

Progressive (NYSE:PGR) %2 düştü. Morgan Stanley, ABD’de otomboil seyahatinin tekrar artması ile değerli bir sakinlik yaşandığını söyleyerek sigorta şirketinin derecesini ‘eşit ağırlık’tan ‘piyasa altı’ düzeye çekti.

Visa (NYSE:V) %1,2 yükseldi. Yatırım firması Piper Sandler, payın ana rakip Mastercard (NYSE:MA) karşısında nispeten ucuz göründüğünü söyleyerek derecesini ‘nötr’den ‘piyasa üstü’ düzeyine çıkardı.

Peloton (NASDAQ:PTON) %1,6 kazandı. Loop Capital Markets, 125.000 Tread+ koşu bandının iadesini istemesi de dahil yaşadığı son zorlukların fazla olduğunu ve yatırımcıların taban satın alması gerektiğini söyleyerek antrenman şirketini ‘satın al’ derecesi ile kapsamına aldı.

Biogen (NASDAQ:BIIB) payları, ABD FDA’nın, ilaç üreticisinin Alzheimer ilacı aducanumabını onaylayıp onaylamama kararı öncesinde %3,3 artış gösterdi.

Comments are closed.