Ultimate magazine theme for WordPress.

Stitch Fix, birçok aracı kurumun derece yükseltmesi üzerine yükseldi

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Stitch Fix (NASDAQ:SFIX) payları Salı günü olumlu bir açılış bekliyor. Birçok brokeraj, güçlü satış kılavuzunun akabinde pay senedi için fiyat amacını yükseltti.

Gelecek ay sonunda bitecek olan mali yıl için Stitch, yıllık %20,9-21,5 büyüme ile 2,07-2,08 milyar dolar ortasında net gelir kestirim ediyor.

Düzeltilmiş FAVÖK için beklenti 25-30 milyon dolar aralığında olması tarafında.

Pay senetleri, aralık geniş olmasına karşın en az sekiz aracı kurumun gayeleri artırmasıyla piyasa öncesi ticarette %14 yükseldi.

Truist Securities’in 77 dolarlık gayesi en yüksek oldu. Morgan Stanley’in gayesi en düşük ve Pazartesi günkü 57,94 dolar olan kapanış fiyatının yarısının altında.

Üçüncü çeyrekte şirket, yıllık %44 büyümeyi yansıtarak 536 milyon dolar net gelir elde etti. Faal müşteri sayısı, yıllık %20 büyüme ile 4,1 milyonun üzerine çıktı ve şirketin şimdiye kadarki en yüksek ikinci çeyrek periyotluk artışı oldu.

18,83 milyon dolarlık net ziyan, 2 Mayıs 2020 ile biten çeyrek devir için 34,68 milyon doların yarısının biraz üzerinde gerçekleşti.

Etkin müşteri başına net gelir, yıllık %3 düşüşle 481 dolara geriledi.

Wells Fargo, beklenenden daha düşük olan zararın büyük bir gelişme olduğunu söylerken satış büyümesi ve müşteri sayısı başına gelirin etkileyici olmadığını belirtti. Wells Fargo çekincelerine karşın pay için bir yıllık amacını 27 dolardan 35 dolara çıkardı.

Comments are closed.