Ultimate magazine theme for WordPress.

Splunk payları, Silver Lake yatırımı ve 1 milyar dolarlık pay geri alım programı duyurusu ile kıymet kazandı

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Splunk (NASDAQ:SPLK) Salı günü piyasa öncesinde %10 kazandı. Silver Lake’ten 1 milyar dolar yatırım olduğunu ve tıpkı ölçüde pay geri alım programı başlatacağını duyurdu.

Teknoloji şirketlerine odaklanan özel sermaye yatırımcısı Silver Lake, Splunk’un konvertibl öncelikli tahvillerine 1 milyar dolar yatırım yapacak.

Splunk, elde ettiği geliri vakit içinde gerçekleştirilecek yaklaşık 1 milyar dolarlık yeni yetkilendirilmiş pay geri alma programı da dahil olmak üzere, büyüme teşebbüslerini finanse etmek ve sermaye yapısını yönetmek için kullanmayı umuyor.

Silver Lake’e ihraç edilen tahvillerin, çeşitli düzenlemelere tabi olarak Splunk’ın ismi pay senedi başına 160 dolarlık bir birinci dönüştürme (konversiyon) fiyatı olacak. Fiyat, Splunk’ın Pazartesi günü gördüğü 125,49 dolarlık kapanış fiyatına nazaran %27,5’lik bir prim gösteriyor.

Yıllık %0,75 faizi olan tahvillerin vadesi, daha evvel geri satın alınmadığı, itfa edilmediği yahut dönüştürülmediği sürece Temmuz 2026’da dolacak.

Comments are closed.