Ultimate magazine theme for WordPress.

Sanderson Farms payları, satış araştırması yaptığı haberi üzerine paha kazandı

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Sanderson Farms (NASDAQ:SAFM) payları Salı günü piyasa öncesinde %7 yükseldi. Şirketin satış araştırması yaptığı bildirildi.

Wall Street Journal raporuna nazaran Sanderson, potansiyel satış hakkında tavsiye almak için Centerview Partners’a başvurdu ve ziraî yatırım şirketi Continental Grain de dahil olmak üzere taliplerinin ilgisini çekti.

Mississippi merkezli Sanderson, sürece kapasitesi açısından ABD’nin en büyük üçüncü tavuk üreticisi. Continental’in daha küçük bir şirketi var.

Amaç şirket, Pazartesi günkü 166,58 dolarlık kapanış fiyatı ile 3,72 milyar dolar piyasa pahasına sahip.

Tavuk göğsü ve kanadı üzere besin eserlerine olan talep, salgın kısıtlamalarının kaldırılması ve restoranların tekrar açılması ile artan satış ve fiyatlardan ötürü yükseldi. Gazeteye nazaran kemiksiz, derisiz tavuk göğsünün maliyeti, yılın başından bu yana ikiye katlandı ve kanat fiyatları rekor kırdı.

30 Nisan ile biten ikinci çeyrekte Sanderson’un net satışları, evvelki yılın tıpkı periyodunda gördüğü 844,7 milyon dolara kıyasla 1,13 milyar dolar oldu. Net geliri pay başına 4,34 dolardı. Mali 2020 yılının ikinci çeyreğinde ise bu kalem, pay başına 0,28 dolar olmuştu.

Comments are closed.