usta kredi

MicroSoft, Under Armour ve Shake Shack payları piyasa öncesinde yükseldi

Muharrir: Peter Nurse 

Investing.com –

Under Armour (NYSE:UA) %0,5 yükseldi. Yatırım firması Cowen, spor ekipman şirketini en âlâ fikirler listesine ekledi ve son üç ayda %10 civarı kayıp yaşadıktan sonra %50 üzerinde yükselebileceğini söyleyerek ‘satın al’ derecesini korudu.

BioXcel Therapeutics (NASDAQ:BTAI) %11 kaybetti. Şirket, Salı günü yaptığı açıklamada sigorta edilmiş 100 milyon dolarlık ismi pay senedinin halka arzına başladığını duyurdu. Teklifin 15 milyon dolarlık bir greenshoe (ek satış hakkı) seçeneği var.

Shake Shack (NYSE:SHAK) %3 yükseldi. Fast food zinciri, 2031 yılına kadar yeni bölgelerde 10 restoran açarak Çin’de büyüme planlarını duyurdu.

Microsoft (NASDAQ:MSFT) %0,3 kıymet kazandı. Şirketin piyasa kıymeti bir gün evvel 2 trilyon doları geçti. Wedbush Securities de payın fiyat gayesini 325 dolara çıkardı.

Carvana (NYSE:CVNA) payları %1,8 geriledi. JPMorgan (NYSE:JPM), şirket payının son 12 ayda yaklaşık %150 yükseldiğini ve bunun “kısa vadeli göreli risk-ödülünü daha az elverişli” hale getirdiğini söyleyerek şirketin yatırım tavsiyesini ‘üstün performans’tan ‘nötr’e düşürdü.

GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) ADR %4,3 yükseldi. İlaç şirketi, ilaç kısmındaki ilaç geliştirmeyi güçlendirmek için varsayımı 11 milyar dolarlık beklenmedik parayı kullanarak tüketici sıhhati işini başka listelenen bir şirkete dönüştürmeyi düşündüğünü söyledi.

MicroStrategy (NASDAQ:MSTR), Bitcoin fiyatındaki %8’lik artışın dayanağıyla %3,7 artış kaydetti. İş analitiği şirketinin milyarlarca dolar kripto parası var.

Winnebago (NYSE:WGO) %1,4 kıymet kazandı. Koronavirüs periyodunda nispeten inançlı etraflarda seyahat etmek isteyenlerin, bu çeşit araçları tercih etmesi sayesinde çeyrek devirde güçlü sonuçlar paylaşan şirket, gelirlerini ikiye katladı.

Comments are closed.