Ultimate magazine theme for WordPress.

Manşet payları Salı günü de kazanacak

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – AMC Entertainment (NYSE:AMC) öncülüğündeki manşet payları (meme stocks), Salı günü piyasa öncesinde %2-5 ortası artışlarla arka arda ikinci seansta da yüksek açılacak.

Reddit takımının favorisi olan AMC %4 üzerinde artış yaşarken GameStop (NYSE:GME) ve BlackBerry (NYSE:BB) yaklaşık %2 ve %3 kazandı.

Manşet paylar son altı aydır aksi fikirlere karşı çıkarken GameStop ve Blackberry (TSX:BB) yılın yüksek düzeylerinden kıymetli ölçüde düşmüş olabilir.

Süreç içerisinde bu paylar, pek çok kere yeni yükseklere çıktı ve bu değerlemeleri hak etmese bile birden fazla kişiyi güçlü etti.

Tekrar de şirketler çabalıyor. Pek birçoklarını şaşırtacak formda AMC, bir aydan az bir müddette, farklı fiyatlarda ve üç seferde toplam 1,24 milyar dolar topladı ve 2022’de 25 milyon pay daha satmayı düşünüyor.

Bir vakitler iflasın eşiğinde olan GameStop, çok kanallı bir global perakendeci olmaya çalışırken üst idaresini değiştirdi, borcunun bir kısmını toparladı ve yeni tesisler kurdu.

Blackberry güvenlik yazılım portföyünü güçlendirmeye, bulut tabanlı yeni tekliflere ve yeni iştirakler kurmaya devam ediyor.

Comments are closed.