Ultimate magazine theme for WordPress.

Lordstown, birçok sorunun ortasında CEO ve CFO istifaları ile alt üst oldu

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE) payları Pazartesi günü piyasa öncesinde kaybetti. Birçok sıkıntıyla boğuşan elektrikli araç üreticisinin, CEO ve CFO’sunun istifa ettiği bildirildi.

CEO Steve Burns ve CFO Julio Rodriguez’in ayrılıkları çabucak sürece alındı fakat uygun kalıcı bir aday bulunana kadar onların yerine gelen isimler süreksiz olarak misyonda olacak.

Lordstown’un Baş Bağımsız Yöneticisi Angela Strand, yönetici lider olarak atandı ve kuruluşun geçişini denetleyecek. Süreksiz CFO ise Becky Roof.

Şirket, “Eylül sonunda sonlu üretime başlamayı planladığını” ekledi.

Misyon değişikliği, şirketin 8 Haziran’da yaptığı ikaz ile yatırımcılara, nakdin tükenmeye yakın olduğunu ve gelecek yıl iflas edebileceğini söylemesinden altı gün sonra geldi.

Planladığı elektrikli pikap kamyonunun tam ticari üretimine başlamaya yetecek kadar finansmanı olmadığını söyledi ve önümüzdeki 12 ay boyunca hayatta kalabilme yetisine dair “önemli şüpheler” olduğu konusunda uyardı.

Yıllık bir raporda şirket, bir evvelki çeyrekte 125,2 milyon dolar net ziyan açıkladıktan sonra 31 Mart itibariyle elinde 259,7 milyon dolar nakit olduğunu söyledi.

Comments are closed.