usta kredi

Gün Öncesi: Nike, Fed konuşmaları, ‘F9’ Prömiyeri

Muharrir: Christiana Sciaudone

Investing.com – Piyasa Joe Biden’in yeni altyapı muahedesini hakikaten sevdi. Pay senetleri aksi takdirde bu kadar yüksek olmazdı.

Lakin mutabakata çocuk bakımını geliştirme harcamaları üzere daha tezli teşebbüsler dahil edilmediği için herkes o kadar heyecanlanmadı.

Güçlü ekonomik büyümeden yarar sağlayan döngüseller, başta finans payları olmak üzere karlarını artırdı. Finansallara da Fed’in gerilim testi sonuçları öncesinde bankacılık paylarında yaşanan artış yardımcı oldu. Test sonuçları, hissedarlar için büyük bir sermaye getirisi dalgasının önünü açabilir.

Bugün Haziran’ın son Cuma günü ve bugün piyasaları etkilemesi olası gelişmeler şöyle:

1. Teslimat ve ayakkabı

Gözünüz Cuma günü FedEx (NYSE:FDX) ve Nike (NYSE:NKE) üzerinde olsun zira sonuçlarını paylaştılar. Analistler FedEx’in güçlü talep artışı üzerine gelirinde %24’lük etkileyici bir artış bekliyordu. Nike’ın Çin’deki performansı da Sincan bölgesinden eser tedarik etme konusundaki tavrından ötürü boykotla karşı karşıya olduğundan merakla bekleniyordu.

2. Fed konuşmaları

Fed konuşmalarının sonuna yaklaştık. Jerome Powell ve Raphael Bostic’in piyasaları hareketlendirdiği konuşmalarının akabinde Cleveland Fed Lideri Loretta Mester ve Boston Fed Lideri Eric Rosengren de listede.

3. Gişe rekoru

Sinema operatörleri ve hayranları, salgın vakitlerinden bu yana birinci defa gişe rekorları kıran bir sinemanın varlığı ile keyifleniyor. Comcast Corp’tan (NASDAQ:CMCSA) Universal Pictures’ın “F9” sineması görücüye çıktı. Süratli ve Öfkeli serisinin son çıkan kısmı. Haydi patlamış mısırları alalım.

Comments are closed.