Ultimate magazine theme for WordPress.

Gün Öncesi: mortgage, GameStop, Booze çıkar raporu

Müellif: Christiana Sciaudone

Investing.com – Rekora yakın bir düzey ile kapanmadan evvel pay senetlerindeki süreçler dalgalıydı. 

Yatırımcıların gözü, Perşembe günü paylaşılacak TÜFE datalarında olurken S&P 500 yükseldi. Büyük ölçekli teknoloji payları, bu yükselişin başını çekti.

Bitcoin iki haftanın düşük düzeyine geriledi ve analistler, buna sebep olarak Colonial Pipeline fidye yazılımından kurtuluşa işaret etti.

 Bazı web sitelerini bezdiren internet kesintisi, ilerleyen saatlerde tabiatıyla düzeldi. Sorunun ardındaki teknolojik isim Fastly (NYSE:FSLY), yaşadığı kayıpları bilakis çevirerek %10 üzerinde artışla kapattı.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. İktisat dataları

Bugün data cephesi oldukça sakin. Takvimde yalnızca mortgage müracaatları ile toptan satış stok sayıları var. Mortgage müracaatları, %4 düşüş yaşadıktan sonra toparlanacak üzere görünürken stoklarda %0,8’lik bir artış daha bekleniyor.

2. GameStop çıkar raporu

AMC ve GameStop (NYSE:GME) payları hala revaçta ve Çarşamba günü kapanışın akabinde rapor sunacak. GameStop için beklentiler, 1,2 milyar dolarlık gelirle birlikte ziyan paylaşacağı istikametinde. Ayrıyeten şirket e-ticarete girerken Chewy (NYSE:CHWY) CEO’su Ryan Cohen’in iştiraki da oldukça ilgi çekecek.

3. Başka çıkar raporları

Bugünkü raporlar ortasında Brown Forman (NYSE:BFb) sonuçları da olacak. Jack Daniels ve Chambord’un üreticisinin, sırayla 33 sent ve 772 milyon dolar olmak üzere hem satış hem de kârda artış paylaşması bekleniyor. Rapor sunacaklar ortasında RH (NYSE:RH) ve Dollarama da bulunuyor.

Comments are closed.