Ultimate magazine theme for WordPress.

Daimler, elektrifikasyon stratejisinde büyük bir değişim yapıyor – Business Insider

Muharrir: Geoffrey Smith

Investing.com — Business Insider’a nazaran Mercedes-Benz otomobilleri ile kamyonlarını üreten Daimler (DE:DAIGn), artık kendi pil hücrelerini üretmek istiyor.

Şayet gerçekleşirse bu, elektrikli sisteme geçiş gayreti içinde olan şirketin stratejisinde büyük bir değişimi simgeleyecek. CEO Ola Kallenius, daha öncesinde piller için üçüncü taraf tedarikçilere güveneceğine işaret etmişti.

Rapordan sadece bir hafta evvel Manager Magazin, Daimler’in (OTC:DDAIF), sadece pil tedarikinin değerini artıracak bir atak ile arabalarındaki klasik güç aktarma organlarını yavaş yavaş kaldırma sürecini hızlandırmaya niyetli olduğunu sav etmişti.

Daimler Business Insider raporunu şimdi onaylamadı ve yalnızca “yılın ilerleyen periyotlarında bu segmentteki faaliyetimizle ilgili kapsamlı bir bilgilendirme yapacağız” dedi.

Daimler payları %0,1 düşüş yaşadı. Bu yıl şimdiye kadar %38 artmış durumda.

Daimler’in en büyük rakibi Volkswagen (DE:VOWG_p) de pil şirketlerine olan yatırımlarını artırıyor. Bağlı kuruluşu olan Porsche, Pazartesi günü Almanya merkezli Cellforce Group GmbH’ye 100 milyon Euro’ya (119 milyon dolar) yakın ölçüde bir yatırım yapacağını duyurdu.

Comments are closed.