Ultimate magazine theme for WordPress.

Clover Health ve Wendy’s yükseldi, Campbell Soup kıymet kaybetti

Muharrir: Peter Nurse

Investing.com

Clover Health stock (NASDAQ:CLOV) %22 yükseldi. Bir evvelki seansta %86 kazanan sigortacı, Reddit’in WallStreetBets forumu üzere toplumsal medya kanallarında ferdî yatırımcıların yeni favorisi oldu.

Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE) %4 üzerinde düşüş yaşadı. Şirket, elektrikli araç işinin başarısız olabileceği konusunda uyardıktan sonra %16 kayıp yaşadı. 2021 birinci çeyrek için 125 milyon dolarlık net ziyan paylaştı.

Campbell Soup (NYSE:CPB) %7,4 geriledi. Şirket, artan hammadde ve tedarik zinciri maliyetlerinden gelen ziyan ile çeyrek periyotluk kârında %5 civarı düşüş paylaştı.

Stifel, yatırım tavsiyesinde şirketin derecesinin ‘satın al’dan ‘tut’a düşürmesine karşın Wendy’s (NASDAQ:WEN) %5,7 kar elde etti.

Fastly  (NYSE:FSLY) %3,3 kazandı. Bulut bilişim şirketi, Salı günü dünya genelinde yaşanan internet kesintisi konusunda özür dileyerek olaya yol açanın bir yazılım yanlışı olduğunu ve daha makus bir şey olmadığını söyledi.

GameStop (NYSE:GME) %0,8 yükseliş yaşadı. Çarşamba günü sonuçlarını paylaşacak ve son üç yıldır para kaybediyor.

Merck (NYSE:MRK) %0,7 kar elde etti. İlaç üreticisi, ülkede yetkilendirilmiş olması halinde ABD hükümetinin şirketin deneysel COVID-19 tedavisinin yaklaşık 1,7 milyon dozunu yaklaşık 1,2 milyar dolara satın almayı kabul ettiğini söyledi.

Colgate-Palmolive (NYSE:CL) %1,4 yükseldi. Credit Suisse, yine açılış paylarına dönüşün devam etmesiyle payın kıymetinin düştüğünü söyleyerek derecesini ‘nötr’den ‘üstün performans’a çıkardı.

Fox (NASDAQ:FOXA) %1,8 kazandı. Wells Fargo, şirketin artan spor bahislerinden faydalanabileceğini söyleyerek medya devinin yatırım tavsiyesini ‘eşit ağırlık’tan ‘fazla ağırlık’a çıkardı.

Comments are closed.