Ultimate magazine theme for WordPress.

Çinli eğitim teknolojileri firmaları, daha sert kurallar getirilme ihtimali nedeniyle bedel kaybetti

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com — Çinli özel ders şirketlerinin New York’ta süreç gören payları, anavatandaki düzenleyici ortamın daha da sertleşeceği kaygıları üzerine arka arda ikinci seansta da kaybını artıracak üzere görünüyor.

TAL Education (NYSE:TAL), New Oriental Education & Technology (NYSE:EDU) ve Gaotu Techedu (NYSE:GOTU) payları %4,2, %2,6 ve %4,6 düşüş yaşadı. Bir gün öncesinde ise iki basamaklı kayıplar yaşanmıştı.

Çarşamba günkü bir Reuters raporu hem öğrenciler üzerindeki baskıyı azaltmayı hem de aile ömür maliyetlerini düşürerek ülkedeki doğum oranını artırmayı amaçlayan yeni kuralların, önümüzdeki hafta duyurulabileceğini ve gelecek ay yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Reuters raporuna nazaran periyot boyunca hafta sonları çevrimiçi ve çevrimdışı dersleri yasaklama planlarına ek olarak deneme gayeli tatil yasağı, özel ders şirketlerinin yıllık gelirlerini %70-80 azaltabilir.

Bu yasak, Pekin, Şanghay ve başka büyük kentlerde yaz ve kış tatillerinde hem çevrimiçi hem de çevrimdışı derslerin yasaklanması manasına geliyor.

Comments are closed.