Ultimate magazine theme for WordPress.

Chewy işgücü ve tedarik zinciri problemleri yüzünden düşüş yaşadı

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Chewy (NYSE:CHWY) Cuma günü piyasa öncesinde düşüş yaşadı. İşgücü kıtlığı tasaları, marjları yiyen yüksek fiyatlar ve tedarik zinciri sıkıntıları, şirketin kâra dönüşüne daha ağır bastı.

Hissedarlara yazılan mektupta Chewy CEO’su Sumit Singh, şirketin fiyatları artırdığını ve kısa vadeli teşviklere yatırım yaptığını söyledi.

Singh, şirketin aralık seviyesinde işgücü varsayımını daha güzel optimize etmek ve işçiye daha fazla esneklik sağlamak için yarı vakitli vardiya getirdiğini söyledi.

Singh, artan stok dışı düzeylerin çeyrek boyunca daima bir aksi rüzgâr estirdiğini ve Chewy’nin birinci çeyrek net satışlarını iddiası 40 milyon dolar ziyana uğrattığını söyledi.

Yıllık bazda faal müşterisi 4,7 milyon artış yaşadı ve birinci çeyreği 19,8 milyon müşteri ile kapattı.

Singh, şirketin müşteri tabanından elde edeceği değerli kazanımlar olduğunu söyleyip müşterilerin kalmaya devam ettikçe her yıl daha fazla harcama yaptıklarına dikkat çekerek geleceğe olan itimadını lisana getirdi.

Birinci çeyrekte 38,7 milyon dolar kazanan şirket, geçen mali yılın birinci çeyreğindeki 47,9 milyon dolarlık ziyanı bilakis çevirdi. Net satışları yıllık %31,7 artışla 2,14 milyar dolara yükseldi.

İkinci çeyrekte net satışların 2,15 ila 2,17 milyar dolar ortasında olmasını bekliyor. Mali 2021 için ise net satışların, 8,9 ila 9 milyar dolar aralığında olacağını düşünüyor.

Comments are closed.