Ultimate magazine theme for WordPress.

BAGFAŞ süreksiz olarak borsada sürece kapatıldı

Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamaya nazaran, BAGFAŞ’ın süreç sırası Hisse Piyasası Yönergesinin 30/1-a hususu uyarınca süreksiz olarak sürece kapatılmıştır.

30/1-a hususu ise şöyle:

“Bir sermaye piyasası aracına yahut ihraççısına ait olarak bir belirsizlik hâlinin yahut yatırımcıların kararlarını etkileyecek ehemmiyette bilgiler olduğunun öğrenilmesi ve Genel Müdürün bu belirsizlik hâlinden yahut kıymetli bilgilerden yatırımcıların haberdar edilmesini gerekli görmesi”

Marmara Denizi Aksiyon Planı kapsamında, Balıkesir’de yapılan kontrollerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen bir sanayi tesisinin faaliyetlerinin Etraf ve Şehircilik Bakanlığınca durdurulduğu haftasonu açıklanmıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, Marmara Denizi Aksiyon Planı kapsamında denizde, kıyılarda ve tesislerde yürütülen kontrol çalışmaları devam ediyor.

Bakanlığın açıklamasında şirket ismi yer almazken Balıkesir’in Bandırma ilçesinde gübre üretimi konusunda faaliyet gösteren bir sanayi tesisinde, Bakanlık takımlarınca, kapsamlı inceleme ve kontrol yapıldığı belirtilmişti.

Kontroller sonucunda, Etraf Kanunu’nda belirtilen yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilen tesisin gerekli çevresel önlemleri alıncaya kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmişti.

Comments are closed.