Ultimate magazine theme for WordPress.

“Altının yazgısı ABD enflasyonuna bağlı durumda”

Altın, yatırımcıların enflasyon verisine odaklanmasıyla salı günü yatay bir seyir izlerken gram altın da Dolar/TL ve global altın fiyatlarındaki sakinliği takip ediyor.

Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın para siyaseti toplantısı gerçekleşecek ve Fed’in 15-16 Haziran’da gerçekleştireceği para siyaseti toplantısı öncesinde açıklanacak son kıymetli bilgi de ABD enflasyonu olacak.

altinin yazgisi abd enflasyonuna bagli durumda 0 suIn6BNw

Fed’in şu anki para siyasetine devam etmesi ve enflasyonun artması, altın fiyatlarını üst istikametli destekleyecek değerli bir etken olacaktır.

Enflasyon verisi öncesinde 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi yüzde 1,52’ye kadar gerilerken Bloomberg Dolar Spot Endeksi 1.117 civarına kadar düştü.

Ons altın fiyatı

Haftaya 1.890 dolar civarında başlayan ons altın, 1.882 dolara kadar geriledikten sonra yine 1.900 doların üzerine kadar tırmanmıştı. Enflasyon verisi öncesinde yatay bir seyir izleyen ons altın, çarşamba günü 1.894 dolar civarında bulunuyor.

Altının bahtı ABD enflasyonuna bağlı durumda. Şayet fiyatlar bilgi sonrasında 1.840 doların altına inerse uzun devirli ralliyle ilgili kaygılar oluşabilir. 1.920 dolar düzeyi geçildiğinde ise yeni amaç 1.960-1.965 dolar civarı olacaktır. Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley

Gram altın fiyatı

Gram altın haftaya 525 TL civarında başladıkta sonra 521 TL düzeyine kadar gerilemişti. Sonrasında global altın fiyatlarındaki yükselişi takip eden gram altın çarşamba günü 524 TL civarında yatay bir seyir izliyor.

altinin yazgisi abd enflasyonuna bagli durumda 2 HsMae5qm

Comments are closed.