Ultimate magazine theme for WordPress.

Akbank Havale Ücreti 2021

Akbank Havale Ücreti: Havale, her bankanın kendi şubeleri arasında yapılan para transfer işlemleridir. Günün her saatinde gerçekleştirilen havale işlemleri belli bir ücret karşılığı gerçekleştirilmektedir.  Her bankanın kendi fiyat politikasına göre para transfer ücreti değişiklik göstermektedir ve her yıl güncellenmektedir.  Akbank havale ücreti 2020 konusunu ele aldığımız yazımızda banka şubelerinden, Akbank direkt üzerinden ve atm ’lerden yapılan havale işlem ücretleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Para transfer işlemlerinde diğer bankalarda olduğu gibi Akbank’ta komisyon kesintisi uygulamaktadır. Aynın bankanın başka bir hesabına para gönderme işlemi olan havale işlemlerinde de banka bir miktar ücret talep etmektedir. Bu ücret her işlem için sabittir ancak maaş müşterileri için Akbank havale ücreti farklılık göstermektedir. Akbank müşterileri için özellikle online olarak gerçekleştirilen para transfer işlemleri ücretsiz olabilmektedir.

Akbank Havale Ücreti Alıyor Mu

Akbank müşterileri için Akbank havale ücreti alıyor mu sorusu merak konusudur. Havale ücreti, para transferi sırasında bankalara ödenen komisyonlardır. Aynı bankadan aynı bankaya gerçekleştirilen para transferi olan havale işlemlerinde de belli bir komisyon alınmaktadır. Bu komisyon havaleyi gerçekleştirdiğiniz yönteme veya transfer ettiğiniz tutara göre değişiklik gösterirken en yüksek havale ücreti banka şubeleri ve müşteri iletişim merkezi üzerinden yapılan havale işlemlerinden tahsil edilmektedir. Bu ücretler ile ilgili tüm bilgilere yazımın devamında ulaşabilirsiniz.

Havale ücreti bankadan bankaya değişiklik gösterirken Akbank maaş müşterilerine farklı bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Her maaş anlaşmaları için geçerli olmasa da bazı maaş müşterilerinden Akbank Direkten yapılan havale işlemlerinde ücret tahsil edilmemektedir. Bu durum müşterinin çalıştığı iş yerinin banka ile yapmış olduğu protokollere bağlıdır.

Akbank Havale Ücreti

Günümüzde bankacılık işlemlerinin artmasıyla birçok kişi teknolojiden yararlanarak özellikle cep telefonlarıyla tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Mobil bankacılık ile para transferi yapmak isteyen Akbank müşterileri ne kadar Akbank havale ücreti ödeyeceğini merak etmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Akbank havale ücreti, para transfer işlemini yaptığınız kanala göre değişiklik göstermektedir. Aynı bankanın farklı hesapları arasında gerçekleştirilen havale işlemi günün her saatinde gerçekleştirilebilmektedir. Akbank havale ücreti 2020 yılı içerisinde şu şekilde belirlenmiştir.

  • Şubeden yapacağınız para transferi işlemlerinde: 1000 TL altı 2,5 TL, 1000-50000 TL arası 5 TL, 50000 TL üstü 50 TL
  • Telefon bankacılığından yapılan havale işlemlerinde: 1000 TL altı 2.5 TL, 1000-50000 TL arası 5 TL, 50000 TL üstü 50 TL
  • Akbank direkt üzerinden yapılan işlemlerde: 1000 TL altı 0.5 TL, 1000- 50000 TL arası 1 TL,  50000 TL ve üstü 12.5 TL

Akbank ATM Havale Ücreti

Günümüzde para çekme, para yatırma ve transfer işlemleri çoğunlukla ATM’lerden gerçekleştirilmektedir. Hemen hemen her bölgede bulunan Atm’ler ile müşteriler bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.  Para transfer işlemlerini ATM’lerden gerçekleştirmek isteyenler Akbank ATM havale ücreti nekadar? Merak etmektedir.

  • ATM’lerden farklı hesaba havale ücreti: 2.5 TL
  • ATM’lerden 50.000 TL üzeri havale ücreti: 50 TL
  • ATM’lerden cebe havale ücreti: 1 TL

Para göndermek için tercih edilen birçok yöntem vardır. Havale yöntemleri de bu yöntemler arasındadır. Akbank kullanıcılarının havale işlemlerini nasıl yapabileceği ile alakalı tüm detaylara yazımız genelinde yer verdik. Akbank mobil bankacılık ve ATM üzerinden havale işlemlerine dair birçok şeyi detaylı olarak sizlere sunmaya çalıştık. Sizler de Akbank üzerinde havale işlemlerinizi çok kolay biçimde gerçekleştirebilirsiniz.
Güncel Bilgiler için kendi ana sayfalarına bakmayı unutmayınız bankaların sayfalarını

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.