Ultimate magazine theme for WordPress.

Photoshop Arkaplan Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Photoshop Arka Plan silme, Photoshop arka planlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkesin nasıl yapılacağını bilmesi gereken bir şeydir. Photoshop’ta bir arka planla yapabileceğiniz pek çok farklı şey vardır, ancak sevmediğiniz bölümleri kolayca düzenlemek zor olabilir. Arka plandan kurtulabilirsiniz, ancak onu orijinal göründüğü gibi geri yüklemek de aynı derecede kolaydır. Photoshop arka plan silme işlemi, bilmeniz gereken bir şeydir.

Photoshop arka plan

Photoshop arka plan silmesinin doğru yapılması gerekiyorsa, Photoshop Elements yazılımını bulmanız gerekir. Adobe’den ücretsiz olarak indirebileceğiniz sürümler vardır veya programı bir yıl süreyle kullanmak için bir lisans satın alabilirsiniz. Konu dijital sanat çalışmanız olduğunda sahip olduğunuz tüm farklı seçenekleri keşfetmek için her zaman zaman ayırmalısınız. Pek çok insan, onları ne kadar değiştirebileceklerinin farkında olmadıkları için kullanılmayan, sadece orada oturan geçmişlere sahiptir. Programı kullanmak için bir lisans aldığınızda, bilgisayarınızda bulunan ve artık istemediğiniz arka planları da kaldırabileceksiniz. Bu, önceden yüklediğiniz arka planlardan en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yoludur.

Artık ihtiyacınız olan programa sahip olduğunuza göre, Photoshop arka planınız da istediğiniz renkleri seçmeniz gerekecek. Renkteki değişikliğin ne yaptığını görebilmeniz için burası görüntüyü değiştireceğiniz yerdir. Görüntünün ana kısmıyla başlayıp ardından sonuna kadar gitmek isteyeceksiniz. Photoshop arka plan silme için gerekli olan tüm ayrıntıları görebilmelisiniz. Geriye kalan tek şey, silmek istediğiniz arka planı seçmektir.

Bir arka planı silmek için, arka plana tıklamak ve ardından çöp tenekesi simgesini seçmek isteyeceksiniz. Bunu tıkladıktan sonra, tıkladığınız arka planın altındaki tüm öğeleri göreceksiniz. Şimdi öğeye sağ tıklayıp ardından silgiyi seçmek isteyeceksiniz.

Burada öğreneceğiniz numara, görüntüleri Photoshop ile nasıl sileceğinizdir. Araca tıklayın ve araç çubuğunun ortasındaki silgiye tıklayın. Bunu tıkladığınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz bir açılır renk menüsü göreceksiniz. Arka planın altındaki bir öğeyi seçmek istiyorsanız, arka plan üzerinde sürüklerken tıklayıp basılı tutmanız gerekecektir. Sürüklerken shift tuşunu basılı tuttuktan sonra öğenin çöp kutusuna gittiğini göreceksiniz.

Seçili arka planı korumak istiyorsanız, tutmak istediğiniz arka plan üzerinde sürüklerken tıklayıp basılı tutmanız gerekecektir. Bu sefer, aralarından seçim yapabileceğiniz başka bir açılır renk menüsü olduğunu fark edeceksiniz. Yine, sürüklerken tıklayıp basılı tutarsanız, oluşturduğunuz arka planın altında düz bir renk bulacaksınız. Arka planı kaldırmak istiyorsanız, kaldırmak istediğiniz öğenin üzerine sürüklerken tıklayıp basılı tutmanız gerekecektir. Arka plan resmini kaldırmanızı isteyen bir komut istemi görünecektir.

Bu numarayı doğru bir şekilde yapmanın püf noktası, öğe çöp kutusuna gidene kadar tıklayıp basılı tutmak ve ardından tıklayıp bırakmaktır. Bu, seçilen görüntüyü siler ancak arka planı silmez. Neyin silindiğini görmek için sağ tıklayıp resmi Photoshop’ta görüntülemeniz gerekir. Silinen görüntünün yerini belirlemenizi isteyen bir uyarı görünecektir. Gözat’a tıklamanız ve Yeni Boş Katman’ı seçmeniz gerekecektir.

Arka plan katmanının tekrar şeffaf hale gelmesi için, araç çubuğundaki temizle düğmesine tıklamanız gerekecektir. Arka plan görünmez olana kadar temizle düğmesine tıklayın. Ardından, yeni arka plan katmanına tıklayıp yeni arka planınız olarak kullanmak istediğiniz bir ad vermek isteyeceksiniz. Son olarak, Photoshop’un arka plan görüntüsünü yenisiyle değiştirmesi için karışım moduna tıklayın. Photoshop arka plan silme işlemini gerçekleştirmek için gereken tek şey bu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.