Ultimate magazine theme for WordPress.

BTS Nedir?

 

Bts Koreli bir şarkı grubunun kısaltılmış ismidir. Korece kurşun geçirmez izci anlamı taşıyan Bts’nin açılımı Bangtan Sonyeondan’dır. Daha sonraları isimlerinin açılımı konusunda bir açıklama yapan üyeler Bts’nin aslında Beyond the Scene olduğu söylediler.

Tüm dünya çapında ses getiren bu müzik ve dans grubu aynı zamanda Jimmy Fallon’ın programına konuk olan ilk Koreli şarkı grubu olma unvanına da sahiptir. Bts bir k-pop müzik grubudur denilebilir ve özellikle AMAs 2017 performans sıralamasında dünyada ses getirmiş gruptur da diyebiliriz. Her geçen gün hayranları artmıştır ve Türkiye’de de fan grupları oluşmuştur. Bts hayranlarının fan gruplarının özel bir adı vardır ve bu Army’dir. İlk çıkışları 2013 yılına dayanır ve bu da Amas performansından öncesine dayanıyor demek oluyor. Yedi yıldır müzik sahnelerinde ve programlarda boy göstermektedirler. Seslendirdikleri şarkıların beste ve yazarlıkları bizzat grup üyelerince yapılmaktadır. Elbette her sanatçıda gözlemlenilen durum gibi Bts’de zaman zaman şarkıları dışarıdan satın almaktadır. Yaklaşık 15 Korece albüm ve 10 Japonca albüm çıkarmışlar ve kariyerlerine son sürat devam etmektedirler. Grubun ilk oluşumu Big Hit Entertainment şirketi altında gerçekleşmiştir.

Dans koreografileriyle de büyüleyen Bts yedi üyeye sahip ve üyeleri arasında RM, Jin, Jimin, Suga, J-Hope, V ve Jungkook yer almaktadır. Hepsi birbirinden çalışkan ve yakışıklı bu beylerin geçmişte hip hop yaptığı da bilinmektedir. Amerika Kıtası’na da uzanan Bts bir çok konseri Los Angelas’ta da vermiştir. ABD’de ilk kez televizyon programında performans göstermişlerdir. İlginç olan kısım ise grup üyelerinin Bts kurulmadan önce birbirleri ile hiç tanışmıyor olmalarıdır. Ancak buna rağmen çok iyi bir uyum sağlamışlar ve sıkı çalışmanın verdiği güç ile adlarını piyasaya altın harfle yazdırmışlardır. Parlak bir geleceğe sahip olan bu müzik grubu K-pop’u zirveye taşımaya devam edeceğe benziyor.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.