usta kredi

Amerika ve Covid19 Sonrası Borsa Durumu

ABD borsası Covid-19 olayları başından itibaren bir yıl sonra, S&P 500 Mart ayını yeni bir rekor seviyeyle kapattı. Sonuç olarak, ABD karşılaştırma endeksi, Mart 2020’nin dip seviyesinden bu yana yılda% 77’den fazla değer kazandı.

Bununla birlikte, Mart pek de yumuşak bir yolculuk değildi. Yüksek enflasyon potansiyeli, artan tahvil getirileri ve yatırım fonunun çöküşü ile ilgili endişeler Archegos Capital hisse senedi fiyatlarında makul miktarda oynaklığa neden oldu. Bu endişelerin yanı sıra, yıl şimdiden sağlam bir başlangıç ​​yaptı: Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500, 2020’nin ilk çeyreğinde% 7,8 ve% 5,8 yükselen iki endeks ile art arda dördüncü çeyrek artış kaydetti. sırasıyla.

Nisan ayına baktığımızda, yatırımcılar ekonomik iyileşmenin sağlam bir şekilde kök saldığına dair somut kanıtlar istiyorlar. Exencial Wealth Advisors’ın baş yatırım sorumlusu Tim Courtney, kazanç sezonunun – kamu şirketlerinin üç aylık sonuçlarını bildirdikleri çok haftalık dönem – ay ortasında başladığını ve piyasa katılımcılarının 2020’nin dördüncü çeyreğinden itibaren ivme değişimini görmek istediklerini belirtiyor.

“Pazar umutla gidebildiği kadar ileri gitti; Bu bir nevi tekmeliyor ve verilerin gelmesini bekliyoruz ”diyor. “İyi haber şu ki, her şey pazarın öngördüğü şekilde çok benzer bir şekilde ilerliyor.”

Nisan, tarihsel olarak ortalama performans açısından en güçlü ikinci ay olmuştur. Kazanç sezonunun yanı sıra, bu Nisan ayında Covid-19 aşısının piyasaya sürülmesinden ve ekonominin, Federal Rezerv’in veya enflasyonla ilgili daha fazla endişenin yeniden açılmasından piyasayı hareket ettiren haberler gelebilir .

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.