usta kredi

Yunanistan açık havada maske zorunluluğunu kaldırıyor

Yunanistan Sivil Savunma ve Kriz İdare Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, kalabalık olmayan açık alanlarda maske kullanılması zorunluluğunun yarından itibaren kaldırılacağını, 28 Haziran’dan itibaren de gece sokağa çıkma yasağına son verileceğini açıkladı.

Hardalias, düzenlediği basın toplantısında, 28 Haziran prestijiyle ayrıyeten kafe, restoran ve spor salonları üzere kapalı alanlarda iki doz aşı olan çalışanlar için test zaruriliği olmayacağını, açık havada düzenlenecek konser ve düğün üzere etkinliklere 300 kişinin katılabileceğini, nizamlı plajlarda 1000 metrekarelik alanda 120 kişinin bulunabileceğini kaydetti.

Hardalias, kapalı alanlarda ise maske kullanımının istisnasız olarak zarurî olduğunu belirtti.

Yunanistan’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile uğraş kapsamında yaklaşık 7 ay kapalı kalan restoran ve kafeler, 3 Mayıs’tan itibaren dış yerlerde gerekli ara ve sıhhat kurallarına uyarak yine hizmet vermeye başlamıştı.

Yunanistan Sıhhat Bakanlığının açıkladığı datalara nazaran, Kasım 2020’den bu yana genel karantinanın uygulandığı ülkede, son 24 saatte Kovid-19 hadise sayısı 520 artarak 419 bin 455’e ulaştı.

Comments are closed.