Ultimate magazine theme for WordPress.

Yatırım Ofisi Bşk./Dağlıoğlu: Türkiye, teşebbüs sermayesi fonlarından önemli ilgi görüyor

Bloomberg HT’ye konuk olan Yatırım Ofisi Lideri A. Burak Dağlıoğlu, Milletlerarası Direkt Yatırım Stratejisi hakkında ve milletlerarası yatırımcıların hangi bölümlere ilgi gösterdiğine ait olarak değerlendirmelerde bulundu.

Dağlıoğlu, Milletlerarası Direkt Yatırımlar (UDY) hakkında yaptığı konuşmada, amaçlarının Türkiye’nin UDY’den orta vadede aldığı hissesi yüzde 50 artırmak olduğunu açıkladı.

“2003-2008 ortasında ıslahat ajandasının meyvesini toplamıştık.” diyen Dağlıoğlu, 2008 krizi nedeniyle UDY’de bir yavaşlama olduğunu söyledi. 2021 yılında önemli bir UDY hareketinin geleceğini öngördüklerini söyleyen Dağlıoğlu, ihracat yapan, teknoloji üreten şirketlerin yabancı yatırım aldıklarını lisana getirdi.

İlgili Haberler

Dağlıoğlu değerlendirmesinde, “Yatırımların korunmasına ıslahat paketinin katkısı olacak. Yatırım ortamını düzgünleştirme çalışmalarına katkı veriyoruz ve gaye kesimlerde yatırım çekmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Uluslararası yatırımcılar hangi dallara ilgi gösteriyor?” sorunu cevaplayan Dağlıoğlu, finansal yatırımcı profilinin “çok önemli” olduğunu ve teşebbüs sermayesi fonlarından önemli ilgi gördüklerini söyledi.

Comments are closed.