Ultimate magazine theme for WordPress.

Ünlü&Co yatırım bankası çalışması için yetki verdi

Ünlü Yatırım Holding daha evvel açıkladığı yatırım bankası gayesi için yeni bir adım attı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada 17 Haziran tarihli idare konseyi toplantısında yatırım bankası kurulmasına ait olarak; gerekli her türlü fizibilite çalışmalarının yapılması ve bu kapsamda resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli her türlü iş ve sürecin gerçekleştirilmesi için PwC İdare Danışmanlığı A.Ş’nin yetkilendirildiği duyuruldu.

Bloomberg HT yayınına katılan Ünlü&Co İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Mahmut Ünlü halka arzdan sonra maksatlarının 1-1,5 yıl içinde yatırım bankası projesine yönelmek olduğunu söylemişti.

İlgili Haberler

Halka arzın yüzde 82’lik kısmını şirkete sermaye artırımı olarak koyacaklarını söyleyen Ünlü, şu sözleri kullandı:

“4 ana iş kolunda faaliyet gösteriyoruz. Yatırım bankası gelecek ve bizim iş modelimiz değişecek diye bir şey yok. Tam bilakis yapı taşı üzere düşünmek gerekir. Yapı taşlarını ekleyip eserlerimizi geliştiriyoruz. Önümüzdeki 12 ila 18 ay içerisinde en geç bu adımı atmış oluruz. O ortada kaynakları kıymetlendiriyor olacağız. Çeşitli eser kısımlarında bu kaynaklarımızı kullanacağız ve karlılığımızı büyüteceğiz. Böylelikle daha kuvvetli bir sermaye ile banka kurulmuş olacak.”

Ünlü Yatırım Holding, Haziran ayı içerisinde Borsada süreç görmeye başlamıştı.

Comments are closed.