Ultimate magazine theme for WordPress.

TGC Türkiye Gazetecilik Muvaffakiyet Mükafatları sahiplerini buldu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 62 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Muvaffakiyet Mükafatları merasimle sahiplerini buldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İdare Şurası Türkiye Gazetecilik Muvaffakiyet Mükafatları Yönetmeliği kapsamında 2020 Nezih Demirkent Özel Ödülü’nün, “Bağımsız ve objektif gazetecilik gayretini sürdürmesi, iktisat ve finans alanında uzman gazeteciler yetiştirmesi, Türkiye’de iktisat ve finans okuryazarlığına katkısı, karmaşık memleketler arası finans bilgilerini geniş kesitlerin anlayacağı yalın biçimde aktarma ve yorumlama yetkinliği” nedeniyle Bloomberg TV sunucusu ve Dünya Gazetesi muharriri Açıl Sezen’e verilmesini kararlaştırdı.

İlgili Haberler

Açıl Sezen mükafatını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Lideri Turgay Olcayto’dan aldı. Açıl Sezen mükafatını aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Meslek hayatımın en onurlu günü diyebilirim. Çok şanslıyım, bu işin okulunu okurken TGC’nin iki liderinin öğrencisi olma onuruna nail oldum. Nezih Demirkent ismine verilen bir mükafatı alma talihim oldu. 12 yaşında gazeteci olmaya karar verdim. Bu yıl 26. yılım. Şartlar ne kadar sıkıntı olursa olsun bu mesleği yapmak ne kadar güç olursa olsun her vakit bu mesleği yapma talihine sahip olduğum için şükrettim.“

Comments are closed.