Ultimate magazine theme for WordPress.

Sıhhat Bakanı Koca: 35 milyon doz aşıya ulaştık

Sıhhat Bakanı Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “An itibariyle 35 milyon doz aşıya ulaştık. 35 milyonuncu doz aşı az evvel Çanakkale Bayramiç’te yapıldı.” dedi.

Türkiye’de farklı meslek kümeleri aşılanmaya devam ediyor

Koca, en son yaptığı açıklamada, Toplumsal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı tüm çalışanların 14 Haziran’dan itibaren Kovid-19 aşı randevusu alabileceklerini bildirmişti. Koca açıklamasında, “İşçi ve memurların tamamı için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın birinci işimiz aşı randevusu almak olsun.” sözlerini kullanmıştı.

Bakan Koca ayrıyeten, kargo çalışanlarının, kuryelerin, taksi ve dolmuş esnafının 12 Haziran’dan itibaren aşı olabileceğini bildirmişti.

İlgili Haberler

Sıhhat Bakanlığı tarafından 10 Haziran tarihinde yapılan açıklamada ise, kafe, lokanta, restoran, besin üretim ve dağıtım bölümü çalışanlarının yanı sıra, avukat, berber ve kuaförlerin de aşılama programına dahil edildiğini duyurulmuştu.

Türkiye aşılamada 11. sırada

Sıhhat Bakanlığı’nın covid19asi.saglik.gov.tr web sitesi aracılığıyla paylaştığı 15 Haziran 2021, saat 13:00 aşı bilgilerine nazaran, Türkiye genelinde uygulanan Kovid-19 aşı sayısı 35 milyon 35 bine ulaştı. Birinci doz aşı olan kişi sayısı 21 milyon 178 bine çıkarken, ikinci doz aşı olan kişi sayısı 13 milyon 857 bini geçti.

Dünya genelinde, 178 ülkede uygulan toplam Kovid-19 aşı dozu ölçüsü göz önüne alındığında Türkiye 11. sırada yer alıyor.

Comments are closed.